Było sto ofert do wzięcia
access_time 2004-07-14 06:05:33

W tym roku już po raz drugi w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyły się targi pracy, tym razem skierowane do młodych tarnowian poszukujących zatrudnienia.

Wzięli w nich udział pracodawcy różnych branż, którzy oferowali młodym ludziom pracę w najprzeróżniejszych zawodach.

Poszukiwani byli specjaliści w bardziej tradycyjnych zawodach, takich jak tokarze czy spawacze, ale oczywiście nie tylko.

- W sumie podczas tych targów jest do zagospodarowania około 100 miejsc pracy w 32 firmach, które prezentują się dziś na sali Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - powiedziała Małgorzata Uchwat, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Podczas targów pracodawcy prezentowali swoje oferty przy stolikach, gdzie bezpośrednio u przedstawiciela danej firmy można było zasięgnąć informacji o danych ofertach.

Tuż po godzinie 10 na sali konferencyjnej MUW-u, gdzie targi się odbywały, panował zresztą spory ruch, a niektóre ze stolików firm były wręcz oblężone i ustawiały się do nich kolejki młodych ludzi.

- Choć w tym przypadku nie możemy stwierdzić, że w jakieś branży jest szczególnie dużo ofert dla młodych ludzi - powiedziała Małgorzata Uchwat. - Są tu różne oferty pracy, w różnych zawodach, jest praca także dla mechaników, stolarzy, ślusarzy, tynkarzy, elektryków a nawet dla krawca.

Wczorajsze targi pracy (w przeciwieństwie do tych, zorganizowanych na wiosnę) skierowane były wyłącznie do ludzi młodych, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Odbyły się w ramach projektu "Start" realizowanego przez tarnowski PUP, a współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Targi pracy trwały od godz. 10 do 13.

Organizatorem wczorajszych targów pracy, które odbyły się pod hasłem "Szansa dla młodych", był oczywiście Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

(Smol)

Komentarze...