Gdzie nad wodę?
access_time 2004-07-10 04:45:59

Wszystkie kąpieliska i baseny w regionie tarnowskim otrzymały pozytywną opinię Sanepidu. Jeśli tylko pogoda pozwoli, można kąpać się bezpiecznie. Dodatkowo zarządcy obiektów przygotowali dla wczasowiczów szereg atrakcji.

[[fotka1]] Jak zapewnia Wiesław Możdżeń, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej powiatowego Sanepidu, wszystkie kąpieliska w okolicach Tarnowa zostały zbadane. - Badania wykonano w ubiegłym tygodniu.

Woda jest dobra zarówno pod względem bakteriologicznym, jak i chemicznym. Podobnie jest z basenami, tam skontrolowano również stan sanitarny obiektów, wszystkie zostały dopuszczone do użytku - mówi Wiesław Możdżeń.

Badania wody w basenach będą przeprowadzane co dwa tygodnie, natomiast kąpieliska otwarte, w których jest stabilna jakość wody, będą kontrolowane z mniejszą częstotliwością. Natomiast w Podlesiu Dębowym, gdzie w ubiegłym roku były kłopoty z rozkwitem glonów, Sanepid planuje częstsze kontrole.

Pozytywne opinie Sanepidu otrzymało również kąpielisko w Narożnikach koło Radgoszczy i basen w Dąbrowie Tarnowskiej. Dąbrowski Sanepid przeprowadził badania wody w każdym z tych obiektów dwa tygodnie temu. Ostatnio sprawdzono po raz kolejny basen i nie zakwestionowano ani jakości wody, ani stanu sanitarnego. W trakcie badań jest zalew w Narożnikach.

By przyciągnąć plażowiczów, zarządcy obiektów przygotowują szereg atrakcji.

W Narożnikach do dyspozycji jest sprzęt pływający, można wypożyczyć kajaki i rowerki wodne. Kąpielisko jest strzeżone, ratownicy dyżurują w godz. 10.00-18.00.

Podlesie Dębowe koło Żabna proponuje wczasowiczom posiłki w "Letniej Gospodzie", która serwuje m. in. potrawy kuchni greckiej. Można tu również wypożyczyć sprzęt wodny, a w weekendy organizowane są koncerty. Dzisiaj na plaży wystąpią zespoły rockowe z Żabna i Tarnowa. Początek koncertu zaplanowano na godz. 20.00, wstęp kosztuje 5 złotych.

Atrakcje, szczególnie dla dzieci, są również na basenie na Górze św. Marcina. Można tu skorzystać z 50-metrowej zjeżdżalni, są boiska do siatkówki i koszykówki, plac zabaw, piaskownice. Obrócz pełnowymiarowego basenu jest także basen rekreacyjny i dwa brodziki.

Na basenach ceny biletów są zróżnicowane.

Na Górze Marcina od poniedziałku do piątku dorośli muszą zapłacić 6 zł, dzieci, uczniowie i studenci - 3 zł. Taniej jest dla tych, którzy chcą skorzystać z kąpieli po godz 16.00, odpowiednio trzeba zapłacić 3 i 2 zł. W soboty i niedziele całodniowy wstęp kosztuje 3,5 zł dla dzieci i 7 zł dla osób dorosłych, a po południu 2,5 i 3,5 zł. Basen czynny jest w godz. 10.00-19.00.

W Dąbrowie Tarnowskiej wstęp na basen kosztuje 6 zł, dla dzieci i młodzieży 3 zł. Obiekt czynny jest od godz. 10.00 do 19.00.

Natomiast na otwarte kąpieliska wstęp jest bezpłatny, zmotoryzowani jednak muszą opłacić parking. W Podlesiu Dębowym koszt miejsca na parkingu wynosi 3 zł, na Dwudniakach trzeba zapłacić 4 zł, a w Narożnikach - 2 zł.

W czasie wakacji czynna jest również kryta pływalnia TOSiR-u przy ul. Piłsudskiego. Tu za godzinę trzeba zapłacić 7 zł, bilet ulgowy kosztuje 3,5 zł, a w weekendy odpowiednio 8 i 4 zł.

Zdaniem meteorologów, upalna pogoda, jaką mieliśmy przez ostatnie dni, kończy się. Od dzisiaj zapowiadane jest ochłodzenie. Można spodziewać się zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu, temperatura spadnie do 25 stopni. Jutro ma być podobne, a temperatura będzie jeszcze nieco niższa, do 23 stopni. Zdaniem synoptyków taka pogoda ma utrzymać się do 13 lipca.

(baja)


fot. Topol

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A