Wyniki turnieju szachowego.
access_time 2004-08-02 11:18:44

W dniu 31.07.2004 r. w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii bł. Karoliny w Tarnowie rozegrany został turniej szachowy dla dzieci i młodzieży oraz osób starszych. W turnieju udział wzięło 46 osób w tym 26 juniorów. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim - kontrolowanym na dystansie aż 11 rund.

Czas gry wynosił na jedną partię 30 min.( 2 x 15 min.). W wyniku ponad 6-cio godzinnych zmagań przy szachownicy końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

1. Michał Smoła - Skrzyszów – 9 pkt ( ma 13 lat – największa rewelacja turnieju)
2. Piotr Tworzydło - Tarnów - 8,5 pkt ( junior )
3. Grzegorz Widła - Rzezawa – 8 pkt  ( junior )
4. Piotr Widła - Rzezawa -  8 pkt  ( junior )
5. Mateusz Markiewicz - Tarnów – 7,5 pkt  ( junior )
6. Krzysztof  Niemiec - Janowice -  7 pkt
7. Andrzej Kawula - Tarnów – 7 pkt
8. Marek Lis  - Czarna - 7 pkt  ( junior, 9 lat )
9. Damian Wcisło - Bochnia – 7 pkt  ( junior )
10. Andrzej Binek  - Tarnów -  7 pkt
11. Krzysztof Ciuruś - Łysa Góra – 6,5 pkt
12. Sebastian Wcisło - Bochnia – 6,5 pkt  ( junior )
13. Leszek Dworak  - Tarnów -  6,5 pkt
14. Marcin Tyrka - Bochnia -  6 pkt  ( junior )
15. Józef Szeląg - Biadoliny – 6 pkt
16. Jan Cichowski - Tarnów -  6 pkt
17. Karol Nosal - Rzezawa – 6 pkt  ( junior )
18. Karol Bujak- Sochalski - Tarnów -  6 pkt
19. Adrian Wcisło - Bochnia -  6 pkt  ( junior )
20. Krzysztof Lis - Czarna -  6 pkt
21. Robert Złonkiewicz - Tarnów -  6 pkt
22. Bogumił Stanek - Tarnów -  5,5 pkt
23. Artur Dworak - Tarnów -  5,5 pkt  ( junior )
24. Marcin Smoła - Skrzyszów -  5,5 pkt  ( junior )
25. Andrzej Papuga - Wola Rzędzińska -  5,5 pkt
26. Henryk Szeląg - Tarnów –  5 pkt
27. Filip Jasiak - Tarnowiec -  5 pkt  ( junior, 8 lat )
28. Stanisław Skrzelowski - Dębica – 5 pkt
29. Jacek Czaja - Tarnów -  5 pkt  ( junior )
30. Kacper Nosal - Rzezawa -  5 pkt  ( junior )
31. Marcin Burek - Tarnów -  5 pkt  ( junior )
32. Tadeusz Płonka - Bochnia -  4,5 pkt
33. Katarzyna Cyboran - Czarna -  4,5 pkt  (juniorka, 8 lat, finalistka Mistrzostw Polski do lat 8)
34. Daniel Wroński - Jodłówka-Wałki  -  4 pkt  ( junior )
35. Wiesław Obuszko - Tarnów -  4 pkt
36. Bogusław Bukowski - Tarnów -  4 pkt
37. Dawid Gomularz - Dębno – 4 pkt  ( junior )
38. Grzegorz Gomularz - Dębno – 4 pkt  ( junior )
39. Mateusz Pach - Sufczyn – 3,5 pkt
40. Wiktor Mazur  - Tarnów – 3,5 pkt
41. Sylwia Gomularz - Dębno – 3,5 pkt  ( juniorka )
42. Dawid Wroński - Jodłówka-Wałki – 2,5 pkt  ( junior )
43. Krzysztof Gomularz - Dębno -  2,5 pkt
44. Mateusz Gomularz  - Dębno -  2 pkt  ( junior )
45. Artur Wójcik - Tarnów -  1 pkt
46. Piotr Drwal - Tarnów -  1 pkt  ( junior )

Organizatorem tego znakomitego turnieju szachowego był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy przy parafii bł. Karoliny w Tarnowie oraz Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Tarnowie. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby pierwsze pięć miejsc zajęli juniorzy. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników zimne oraz ciepłe napoje. Dla najlepszych zawodników oprócz pucharów zabezpieczono nagrody rzeczowe ufundowane przez WESiT Urzędu Miasta Tarnowa.

Rewelacyjnie grał 13-letni Michał Smoła ze Skrzyszowa
– finalista Mistrzostw Polski juniorów do lat 14. Pokonał m.in. zawodników, którzy posiadają rankingi międzynarodowe LO. W rundzie 3 pokonał Piotra Tworzydło, a w rundzie 4 Andrzeja Kawulę (obydwaj z Tarnowa). Warto nadmienić, że Andrzej  Kawula  wygrał dwa ostatnie turnieje  szachowe w Amfiteatrze  Letnim  w  Tarnowie w  dniach  17.07  i  24.07.2004 r. okazując się lepszym od mistrza FIDE – Jerzego Markiewicza z Tarnowa.

Kolejny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży oraz osób starszych (w tym niepełnosprawnych) odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 07.08.2004 r. o godz.10.00 ponownie w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii bł. Karoliny w Tarnowie (na Oś. Zielonym). Zapisy w dniu turnieju tj. 07.08.2004 r. od godziny 9.00 do 9.45.

W turniejach szachowych, organizowanych w ramach ,, Akcji Lato 2004 ,,może wziąć udział każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania. Każdy turniej szachowy organizowany jest systemem szwajcarskim - kontrolowanym na dystansie od 7 do 11 rund z tempem 30 min na rozegranie jednej partii. W systemie tym nikt nie odpada po żadnej z rund. Każdy szachista gra w swojej grupie punktowej, przy czym jest stosowana zasada, że z tym rywalem można się spotkać przy szachownicy tylko jeden raz.

Komisja sędziowska w składzie: Wiesław Kasperek – sędzia klasy państwowej oraz sędziowie klasy II: Małgorzata i Paweł Kasperek nie miała żadnych problemów z właściwym przebiegiem zawodów. Wszystkie decyzje podejmowane były zgodnie z Kodeksem Szachowym.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich szachistów do turnieju w dniu 07.08.2004 r. na godzinę 10.00.