W roku Armii Krajowej
access_time 2004-06-19 08:15:31
Blisko czterystu uczestników przyszło na okolicznościowy apel, który odbył się wczoraj na płycie rynku tuż przed wernisażem wystawy poświęconej Armii Krajowej. Została wczoraj otwarta w budynku Muzeum a nosi tytuł "Bezdrożami".

[[fotka1]] Jak powiedział nam jeden z pomysłodawców ekspozycji Marek Popiel, tytuł wystawy nawiązuje do fotografii prezentującej grupę partyzantów wychodzących gdzieś z lasu na oświetloną słońcem polanę.

Jest to fotografia, która znalazła się zresztą na zaproszeniach na tę właśnie wystawę i - jak się okazuje - prezentowany jest na niej partyzancki batalion AK "Barbara", który działał w okolicach Tarnowa. Jedną z postaci natomiast ujętych na tym zdjęciu jest Jacek Popiel, wtedy młody chłopak i żołnierz, obecnie wraz z synem współautor wystawy. Mają nadzieję, że przygotowaną przez nich wystawę obejrzy wielu młodych i starszych wiekiem osób. W wakacje turyści odwiedzający nasze miasto, natomiast od września - młodzież ze szkół. Przypomnijmy, że obecny rok jest w całym kraju obchodzony jako rok Armii Krajowej. W Tarnowie wczorajsze otwarcie wystawy poprzedziła już wcześniej msza święta odprawiona w rocznicę Bitwy o Monte Cassino.

(Smol)


fot. Janusz Smoliński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A