Nie Teraz gości Tercza
access_time 2004-06-15 08:56:58

W środę o godz. 18 w siedzibie "Teatru Nie Teraz" (Mościce, ul. Czerwonych Klonów 12) gościć będzie kielecki muzyk i poeta Marek Tercz, który kiedyś występował z Jackiem Kaczmarskim. Obejrzeć też będzie można spektakl zespołu "Teatru Nie Teraz" - "Europolis".

Marek Tercz debiutował w latach 70-tych misteriami poetyckimi w kościele św. Wojciecha w Kielcach. W latach 70 i 80. związany był z akademickim ruchem artystycznym. Zdobył wiele nagród, był laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie , Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "Fama", Festiwalu Piosenki w Opolu (z Piwnicą pod Baranami). Jest autorem piosenek wykonywanych m.in. przez aktorów Piwnicy pod Baranami, napisał wiele piosenek religijnych śpiewanych we wszystkich kościołach w Polsce. W latach 1996 -2000 związany był z Teatrem ECCE HOMO. W jesieni 2002 r. powołał do istnienia w Kieleckim Centrum Kultury scenę alternatywną Salon Underground, na której prezentuje muzyczno-poetyckie performance. Przed miesiącem stał się członkiem kapituły nagrody im. Jacka Kaczmarskiego , przyznawanej przez Instytut Sztuki w Krakowie, a wręczanej podczas kolejnych edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Podczas środowego wieczoru obejrzymy "Europolis" , spektakl prezentowany m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "MALTA".

(kis)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A