Bieg uliczny i ścianka
access_time 2004-06-02 07:19:09

W czasie tegorocznych Dni Tarnowa nie zabraknie imprez sportowych. Odbędzie się między innymi bieg uliczny po tarnowskiej Starówce, choć nie będzie to bieg wieczorową porą z pochodniami, jak to swego czasu proponował tarnowski biegacz Bogdan Banaś, ale bieg zorganizowany w samo południe.

Jest natomiast szansa, że stanie się to już od tego roku impreza masowa, która na trwałe wpisze się w kalendarz tarnowskich imprez sportowych. A takiego właśnie biegu ulicznego w Tarnowie jak dotąd brakowało, na co skarżyli się zresztą nie raz tarnowscy miłośnicy tego sportu.

Obecnie Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanął na wysokości zadania: biegacze starsi i młodsi staną na starcie w piątek o godz. 12. Start zaplanowano pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Bieg odbywał się będzie następnie uliczkami Starego Miasta i jak zapewnia dyrektor TOSiR-u Edward Rusnarczyk, nie będzie do dystans zbyt forsowny, więc praktycznie każdy może stanąć na linii startu bez obaw, że nie będzie w stanie dopaść mety.

- W tym biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni i liczymy także, że zgromadzi na trasie liczną publiczność - zachęca dyrektor Rusnarczyk.

W ramach Dni Tarnowa nie zabraknie też imprezy o charakterze bardziej może rekreacyjnym, zorganizowanej w sobotę na terenach TOSiR-u przy ul. Wojska Polskiego. Tam od godz. 10 będzie trwał w zasadzie cykl różnych imprez.

Będą na przykład tory przeszkód, przejażdżki bryczkami, konie pod wierzch, kiełbaska z rożna, słodycze, zabawki dmuchane i jeszcze inne atrakcje.

W sobotę o godz. 15 odbędzie się natomiast uroczyste otwarcie jednej z największych ścian wspinaczkowych w Polsce, która powstała w ostatnich miesiącach na hali przy ul. Krupniczej.

Już wcześniej zakładano bowiem, że uroczyste otwarcie ścianki nastąpi właśnie w ramach Dni Tarnowa, choć była w zasadzie gotowa już trzy tygodnie temu. Urząd Miasta wyłożył jednak w tym przypadku pewne pieniądze na wspinaczy i z otwarciem ścianki czekano aż do tego momentu.

W związku z tym w sobotę będą też pokazy wspinaczki w wykonaniu dzieci i dorosłych. Ma zaprezentować swoje umiejętności słynny tarnowski wspinacz Tomasz Oleksy.

Będzie też okazja dla każdego do spróbowania swoich sił we wspinaczce sportowej podczas ogólnodostępnych zawodów wspinaczkowych.

- Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł powspinać się w sobotę przy Krupniczej pod nadzorem instruktorów wspinaczki sportowej - zapowiada dyrektor Edward Rusnarczyk. (Smol)

Komentarze...