Jeśli znasz język...
access_time 2004-05-31 07:47:24

W Powiatowym Urzędzie Pracy można znaleźć szereg ofert pracy za granicą, przede wszystkim w W. Brytanii i Irlandii. Zainteresowanych zniechęca jednak warunek znajomości języka angielskiego, większość propozycji wymaga posługiwania się nim w stopniu dobrym.

Ofert pracy za granicą jest bardzo dużo w różnych zawodach, są to zarówno propozycje nie wymagające specjalnych kwalifikacji, jak i oferty dla specjalistów. Wśród ofert można znaleźć propozycje pracy dla kucharzy, opiekunek do dzieci. Ponadto w do pracy na fermach mlecznych, w ubojniach oraz w różnych zawodach związanych z budownictwem. Warunkiem jest wiek do 40 lat i znajomość języka. Pracodawcy proponują kontrakty co najmniej na rok.

- Mamy również oferty dla lekarzy i pielęgniarek oraz opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych zarówno umysłowo jak i fizycznie. Sporo ofert dla lekarzy i pielęgniarek jest również z Arabii Saudyjskiej. Ponadto w W. Brytanii potrzebni są kierowcy ciężarówek i TIR-ów, operatorzy urządzeń, posiadający specjalistyczne uprawnienia czy międzynarodowe prawo jazdy - wymienia Grażyna Berger z Biura Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

PUP otrzymuje oferty z dwóch krakowskich firm zajmujących się rekrutacją pracowników. Jak zapewniają urzędnicy firmy zostały sprawdzone, oferty powinny być więc pewne. O szczegółach dotyczących warunków pracy można się dowiedzieć pod bezpłatnym numerem telefonu, który można uzyskać w urzędzie pracy.

(baja)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A