Szachy - Weekend w Woli Dębińskiej
access_time 2004-05-26 08:18:42

Podczas najbliższego weekendu w sali Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej rozegrane zostaną dwa turnieje szachowe. W sobotę o godz. 10 rozpocznie się odbywająca się na dystansie dziewięciu rund rywalizacja dzieci i młodzieży w turnieju szachów szybkich "O Wieżę Dębińskiego Zamku".

Dzień później - również o godz. 10 - zainaugurowane zostaną natomiast zmagania w kategorii open (rozgrywane na dystansie conajmniej dziewięciu rund), których stawką będzie puchar marszałka województwa małopolskiego, Janusza Sepioła. Warto wspomnieć, że zawody te będą miały silną obsadę, swój udział w nich potwierdził już bowiem arcymistrz Kamil Mitoń oraz czterech szachistów z Ukrainy.


Wpisowe do imprezy organizowanej przez Urząd Gminy Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury wynosi 10 złotych od dorosłych oraz 5 złotych od juniorów. Na najlepszych uczestników turnieju open organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne (800 złotych za zwycięstwo), czołowi gracze turnieju dla dzieci i młodzieży uhonorowani zostaną natomiast nagrodami rzeczowymi. (STM)

Komentarze...