Napadali i bili
access_time 2004-05-11 07:32:01

Sprawcami rozbojów są coraz częściej nieletni, wynika tak z policyjnych doświadczeń. W ostatnich dniach zatrzymano kilku młodych tarnowian podejrzanych o groźne napady i pobicia

Do aresztu trafił 18-latek, jeden z dwóch chuliganów, którzy na ul. Grottgera w Tarnowie pobili dotkliwie dwudziestolatka i zerwali mu z szyi złoty łańcuszek. Po zatrzymaniu sprawcy odzyskano łańcuszek, znaleziono u niego także telefon komórkowy skradziony podczas innego rozboju. Trwają policyjne ustalenia i prawdopodobnie lista zarzutów wobec chuligana powiększy się.

Przed sądem odpowiadać też będzie dwóch kolejnych nastolatków, w wieku 16 i 17 lat. Oni bez wyraźnej przyczyny napadli na mieszkańca Katowic goszczącego w Tarnowie. Brutalnie go pobili pięściami i z poważnymi obrażeniami głowy (m.in. złamaną kością czołową) został zabrany do szpitala.

Policyjne obserwacje wskazują na stale rosnącą brutalizację zachowań młodych ludzi. Przestępczość wśród nieletnich i nastolatków zajmuje w policyjnych statystykach, także tarnowskich, niepokojąco poważną pozycję. (mab)

Komentarze...