Dobra informacja dla rodziców - dodatkowe miejsca w żłobkach
access_time 2016-02-09 09:08:00
Ponad 260 tysięcy złotych kosztował remont w tarnowskich żłobkach. Dzięki zakończonej niedawno inwestycji w Tarnowie powstało 20 dodatkowych miejsc dla maluchów.

Inwestycja była możliwa dzięki realizacji resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH" - edycja 2015. Dotacja z budżetu państwa wyniosła 210 tys. złotych natomiast miasto wyłożyło prawie  60 tysięcy. Wyremontowano i zmodernizowano pomieszczenia w żłobku przy ul. Pracy oraz w żłobku przy ul Wiejskiej.

W efekcie nowy wygląd zyskały sypialnie i bawialnie dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne, kuchnie, zmywalnie i zaplecza sanitarne.  Zakupiono także nowy sprzęt oraz zabawki. Pozwolą one prowadzić zajęcia udoskonalające zmysły i umożliwiające poznawanie świata za pomocą bodźców zewnętrznych. Prace objęły także teren ogrodu wokół żłobków, gdzie została wymieniona nawierzchnia alejek spacerowych dla dzieci.

Na terenie miasta funkcjonuje sześć żłobków,   w których jest 400 miejsc.  Zapewniają one opiekę nad dziećmi wykwalifikowanego personelu w godzinach od 6 rano do 16.  Każdy żłobek posiada także własną kuchnię i zapewnia wychowankom cztery posiłki dziennie. Do placówki mogą uczęszczać dzieci zameldowane na terenie miasta w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat. Warunkiem przyjęcia jest udokumentowanie, że dziecko nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych oraz posiadanie aktualnej książeczki szczepień.

Rodzice powinni też udokumentować, że ze względu na pracę lub szkołę nie mogą samodzielnie zapewnić opieki nad dzieckiem w domu. O przyjęcie do placówki można ubiegać się przez cały rok. Wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej oraz w siedzibie każdego ze żłobków.  Jak zapewnia Ewa Brzeska – dyrektor Zespołu Żłobków w Tarnowie, mimo że chętnych jest dużo, miejsc dla najmłodszych tarnowian nie zabraknie.

Komentarze...