Już dziś wernisaż wystawy „Paryż dla dwojga ” Tadeusza Koniarza
access_time 2016-02-10 08:53:00
Dziś, 10 lutego, o godzinie 18 w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Paryż dla dwojga", której autorem jest tarnowianin, znakomity fotograf, filmowiec i pedagog Tadeusz Koniarz. Otwarciu towarzyszyć będzie spotkanie z autorem, które poprowadzi historyk sztuki, redaktor fototapeta.pl Marek Grygiel.

Najnowszy projekt fotograficzny Tadeusza Koniarza zatytułowany "Paryż dla dwojga" jest owocem wędrówek autora po stolicy Francji w przeciągu kilku ostatnich lat. 70 fotografii w formacie 50x70cm przedstawionych zostanie w salach Tarnowskiego Centrum Kultury w lutym i marcu 2016. Tarnowski fotoreporter nawiązuje do tematu, który inspirował już wielu artystów ukazując własne spojrzenie na Paryż, jako miasto zakochanych słynące z wolności i tolerancji.

Ostatni, listopadowy pobyt autora nad Sekwaną zaplanowany był jako końcowy etap w przygotowaniach do ekspozycji. Niestety, historia ta najbardziej aktualna, wstrząsnęła pokojową atmosferą Paryża.

Tadeusz Koniarz, jako jedyny polski fotoreporter stał się nieoczekiwanie świadkiem tragicznych zdarzeń, którymi były ataki terrorystyczne 13 listopada. Zdjęcia wykonane bezpośrednio po zamachach oraz podczas następnych kilku dni złożyły się na wystawę Bez Pardonu liczącą 40 fotogramów, które spotkały się z dużym uznaniem podczas grudniowej prezentacji w Teatrze Polskim w Warszawie.

O warunkach swojej pracy i przeżyciach z niązwiązanych, autor miał okazję opowiedzieć w telewizyjnej audycji Halo Polonia w TVP Polonia w dniu 15.12.2015 r. Ze względu na znaczenie wydarzeń i ich wpływ na życie Paryża, jednoczesna prezentacja dwóch wystaw Paryż dla dwojga i Bez Pardonu będzie stanowić całość ekspozycji.

Wernisaż odbędzie się 10 lutego 2016 o godz. 18 w Tarnowskim Centrum Kultury, w placówce która od lat propaguje fotografię m.in. poprzez cykle wystaw i spotkań ze znanymi fotografikami – w ostatnim czasie gośćmi byli Tadeusz Rolke, Tomasz Tomaszewski, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora. Wernisaż i spotkanie z autorem poprowadzi Marek Grygiel, historyk sztuki, fotoedytor "Gazety Wyborczej".

Komentarze...