W jakim celu demonstrujesz? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-02-10 09:40:00
Wyłudził milion z PFRON, teraz stanął przed sądem. Krzyże dla poległych. Efekt pustoszejącego miasta, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Wyłudził milion z PFRON, teraz stanął przed sądem

Do 15 lat więzienie grozi Dobiesławowi N., który prowadząc firmę, miał wyłudzić pieniądze z funduszu niepełnosprawnych. We wnioskach o dofinansowanie, kierowanych do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, mężczyzna podawał zmyślne dane o kosztach osobowych w firmie. Przedstawiał w nich m.in. nieprawdziwe kwoty wynagrodzeń, wykazywał osoby, które nigdy u niego nie pracowały. Z kolei w przypadku 54 rzeczywiście zatrudnionych osób, biznesmen nie odprowadzał składek na ubezpieczenie społeczne. - W sumie prokurator doliczył się aż 156 przypadków rónieprawidłowości związanych z naruszeniem przez oskarżonego praw pracowniczych – wylicza Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnowie.

  • Krzyże dla poległych

Ponad 400 krzyży, które staną na cmentarzu z czasów I wojny światowej w regionie, wykonali osadzeni z Zakładu Karnego w Tarnowie. Więźniowie wykonali już kilkaset sztuk krzyży jednoramiennych - łacińskich i dwuramiennych – prawosławnych, a także drewniane elementy ogrodzenia na cmentarz wojenny w Łużnej. Zostały one zamontowane przed obchodami setnej rocznicy bitwy gorlickiej, w maju ubiegłego roku.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Efekt pustoszejącego miasta

Każdego roku liczba mieszkańców Tarnowa zmniejsza się średnio o 700‑800 mieszkańców. Tendencja ta utrzymuje się i na razie nie widać oznak, by w bliskiej przyszłości została zahamowana. Co gorsza, statystycy przewidują, że może być to trwały trend. Zjawisko rodzi różne skutki, niektórzy na tym tracą, inni zyskują, ale generalnie miasto ponosi z tego powodu straty.

  • W jakim celu demonstrujesz?

W ubiegłym roku do tarnowskiego magistratu wpłynęło dwadzieścia osiem zgłoszeń o zgromadzeniach publicznych. Najwięcej dotyczyło organizacji miesięcznic katastrofy smoleńskiej, obchodzonych już od kilku lat. Były też m.in.: marsz w obronie demokracji i wolności słowa.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...