Walentynkowy weekend z Solskim
access_time 2016-02-12 11:09:00
Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zaprasza na walentynkowe wieczory. Będzie można zobaczyć spektakle "Jakobi i Leidental" oraz "Piękna Lucynda". Dodatkowo przygotowano liczne upominki dla tych widzów, którzy odwiedzą tarnowski teatr 14 lutego.

"Piękna Lucynda" (na zdjęciu) Mariana Hemara w reżyserii Eweliny Pietrowiak to komedia muzyczna, z pełną humoru fabułą i wyrazistymi postaciami. Młoda wdowa Lucynda ma dwóch adoratorów - podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego. Którego z panów poślubi Lucynda? "Piękna Lucynda" (...) jest jak wyśmienity deser, o wyważonym, z nutą lekkiej wykwintności, smaku. Tymi smakowitymi dodatkami są także bardzo dobre inscenizacyjnie sceny np. ta, w której czwórka bohaterów pomyka na nartach w ogrodzie z sypiącym się - jak w szklanej kuli - sztucznym śniegiem. Ale takich perełek, zrobionych z dystansem i poczuciem humoru w tarnowskiej inscenizacji znajdziemy więcej. ("Piękna Lucynda", recenzja Jolanty Drużyńskiej, Radio Kraków, 7.07.2013 r.)

Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności podczas XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2015.

Druga propozycja to Hanoch Levin "Jakobi i Leidental" w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. Przyjaźń Jakobiego i Leidentala przejdzie ciężką próbę, kiedy w ich spokojnym, polegającym głównie na piciu herbaty i grze w domino życiu pojawi się ta trzecia - czarująca fizycznością i muzycznym talentem Szahasz. Który z panów zdobędzie tę wyjątkową kobietę? Kameralny, piękny spektakl o ludzkich marzeniach i niedoskonałościach. Ciepły, zabawny, wzruszający. Świetnie grany przez całą trójkę aktorów z tarnowskiego teatru. Chciałabym zagrać w takim przedstawieniu. (Dorota Segda)

"Jakobi i Leidental" to rozrywka na najwyższym poziomie. Reżyser Małgorzata Warsicka otrzymała nagrodę za reżyserię na Forum Młodej Reżyserii Kraków 2014 r. oraz za Najlepszy Debiut Reżyserski na III Festiwalu Debiutantów "Pierwszy kontakt" Toruń 2015 r.

 - 14 lutego rozlosujemy wśród widzów walentynkowe upominki. Fundatorami są Piwnica SPA&Wellness, Restauracja Villa Krzyska, Gabinet masażu i rehabilitacji PaLani Dotyk Raju, Szkoła Tańca Sun Salsa, Centrum fitness FitCurves oraz Biżuteria modowa SEYES. Oczekiwanie na spektakle uprzyjemni Państwu Sklep Tchibo Tarnów częstując pyszną kawą - mówi Marzena Kiełbasa z Biura Promocji i Organizacji Widowni

Spektakl "Jakobi i Leidental" będzie grany 12 lutego o godz.18:00, 13 i 14 lutego, o godz. 20:00. Spektakl "Piękna Lucynda" odbędzie się 13 i 14 lutego o godz. 17:00.

Ceny biletów: 30 zł - normalny, 20 zł - ulgowy

Fot. Artur Gawle

Komentarze...