Bezpłatne warsztaty dla cukrzyków
access_time 2016-02-16 10:10:00
W najbliższą środę 17 lutego o godz. 17 odbędą się pierwsze w tym roku warsztaty edukacyjne dla osób chorych na cukrzycę. Wykład „Żywienie w cukrzycy typu 2, kwestia wyboru a nie presja zakazu.” poprowadzi z ramienia firmy Bayer mgr Teresa Benbenek – Klupa, edukator w cukrzycy, diabetyk.

Co mogą a czego nie powinni jeść diabetycy, czy muszą mieć przygotowywane inne potrawy niż pozostali członkowie rodziny - o tym będzie można dowiedzieć się na pierwszych w tym roku darmowych warsztatach edukacyjnych, które organizuje Tarnowskie Koło Diabetyków „Słodki Punkt”

Początek spotkania w środę 17 lutego o godzinie 17:00 w  Międzyosiedlowym Centrum Aktywności Senioralnej - Klubie Seniora "Złoty Wiek" w Tarnowie przy ul. Pułaskiego 92.

Liczba miejsc jest ograniczona, mile widziana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 514 586 342.

Tarnowskie Koło Diabetyków Słodki Punkt należy do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W jej prowadzeniu pomagają Stowarzyszenie Medycyna Polska oraz CenterMed. Cały czas prowadzone są zapisy do koła, szczegóły można znaleźć na www.slodkipunkt.pl

Cukrzyca to przewlekła choroba, często ujawnia się dopiero po kilku latach. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie. Rozwojowi cukrzycy sprzyja siedzący tryb życia, jedzenie zbyt tłustych oraz słodkich potraw. Powikłania wynikające z cukrzycy to m.in. zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, ślepota i owrzodzenia prowadzące do amputacji stopy. Co osiem sekund na świecie na cukrzycę umiera jedna osoba. W Polsce jest już ok. 2,5 miliona cukrzyków, liczba chorych rośnie z roku na rok.

Komentarze...