Radni PiS sprawdzą doradców prezydenta Tarnowa
access_time 2016-02-17 08:30:00
Krystyna Latała, Jolanta Stanienda, Jacek Włodek i Grzegorz Pulit - na cenzurowanym. Komisja Rewizyjna tarnowskiej rady miasta powołała specjalny zespół, który ma skontrolować prace wymienionych doradców Romana Ciepieli.

Radni PiS od wielu miesięcy kwestionują zasadność zatrudniania w magistracie doradców i pełnomocników. Ich zdaniem o pracy - przynajmniej części z nich - zbyt wiele nie wiadomo, a miasto poradziłoby sobie bez nich. Co ważne, każdy z doradców pobiera sowite wynagrodzenie - ok. 8 tys. zł brutto.

- Jestem zadowolony z ich pracy - przekonuje tymczasem prezydent na łamach "Gazety Krakowskiej", która poinformowała o powołaniu zespołu. W skład gremium weszli radni PiS: Jacek Łabno, Piotr Sak i Anna Krakowska.

Głównym zadaniem radnych ma być ustalenie czym dokładnie zajmują się doradcy i pełnomocnicy i za co pobierają wynagrodzenie. Według zajmowanych stanowisk Krystyna Latała zajmuje się kulturą, Jacek Włodek - informatyzacją, Grzegorz Pulit - komunikacją społeczną, a Jolanta Stanienda - innowacyjnymi specjalizacjami.

Komentarze...