Mariusz Bober nowym prezesem Azotów
access_time 2016-02-22 09:12:00
Stało się to, o czym już pisaliśmy. Rada Nadzorcza Grupy Azoty dokonała daleko idących zmian w składzie Zarządu chemicznego giganta. Prezesem firmy został Mariusz Bober. Dobra informacja dla Tarnowa jest taka, że fotele "obronili" członkowie zarządu związani z miastem.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Grupy Azoty, Rada Nadzorcza Spółki na posiedzeniu w dniu 19 lutego 2016 roku dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze składu Zarządu Spółki został odwołany Prezes Zarządu, Pan Paweł Jarczewski oraz Wiceprezesi Zarządu, Panowie: Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha, Marian Rybak.

Uchwałą Rady Nadzorczej funkcję Prezesa Zarządu obejmie Pan Mariusz Bober.

Dobra informacja dla Tarnowa jest taka, że stanowiska utrzymali tarnowianie: wiceprezesi: Witold Szczypiński i Andrzej Skolmowski oraz członek Zarządu z ramienia załogi Artur Kopeć.

Z zarządu odwołano natomiast jego członków związanych z zakładami w Puławach. Poza Pawłem Jarczewskim chodzi też o: Krzysztofa Jałosińskiego, Marka Kapłuchę oraz Mariana Rybaka. Nie jest wykluczone, że to nie koniec zmian we władzach Grupy.

Mariusz Bober (ur. 1965) – (życiorys za bliogiem mariuszbober.pl) ekonomista, absolwent warszawskiej SGH, wszechstronny i skuteczny menedżer, specjalista do spraw trudnych.

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w dużych grupach kapitałowych takich jak KGHM Polska Miedź, Zakłady Chemiczne Police oraz w małych i średnich firmach  na stanowiskach prezesa, członka zarządu lub dyrektora finansowego.

Ma kompetencje i doświadczenie w planowaniu oraz efektywnej realizacji rozlicznych projektów – od start-upów po duże i skomplikowane projekty inwestycyjne czy infrastrukturalne. Opracowywał i ze skutkiem wdrażał strategie, biznesplany, programy restrukturyzacji.

Do swoich kluczowych sukcesów zalicza restrukturyzację Walcowni Metali Łabędy SA w Gliwicach, transformację funduszu inwestycyjnego w stale rosnącą firmę produkcyjną – KGHM Ecoren, skuteczny zakup od Skarbu Państwa firmy Centrozłom Wrocław, opracowanie i realizację programu restrukturyzacji spółki SUPRA Agrochemia.

Posiada bogate doświadczenie w negocjacjach – zarówno stricte biznesowych, jak i ze związkami zawodowymi czy organizacjami społecznymi.

Interesuje się piłką nożną, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Był przewodniczącym rady nadzorczej Zagłębie Lubin. Swoje umiejętności  i doświadczenie wykorzystywał także we współpracy z organizacjami z trzeciego sektora.

Fot. MATERIAŁY PRASOWE GRUPY AZOTY.

Komentarze...