Szachowy Puchar Sołtysa Skrzyszowa dla Tarnowca
access_time 2016-02-24 08:25:00
W remizie OSP w Skrzyszowie na turnieju „O Puchar Sołtysa Skrzyszowa” spotkało się ponad czterdziestu miłośników szachów w większości reprezentujących gminę Skrzyszów, ale także sąsiednie gminy.

Rozegrany turniej w początkowych rundach zapowiadał triumf gospodarzy. Jednak to, na co zwrócił uwagę sędzia główny Czesław Markiewicz, że gra przez dopiero pełny wymiar siedmiu rund może wskazać zwycięzcę sprawdziło się. Pierwsze trzy rundy to zdecydowana przewaga skrzyszowskich szachistów. Jednak kolejne cztery rundy zmieniły układ sił i na szachownicach zaczęli dominować goście, doprowadzając ostatecznie do zdobycia trzech pucharowych miejsc.

Ostatecznie puchar sołtysa Skrzyszowa i zwycięstwo w turnieju wywalczył Jerzy Sowiński z Tarnowca, miejsce drugie zajął także reprezentant gości Jerzy Kuca z Lisiej Góry, a na trzeciej pozycji uplasował się zawodnik tarnowskiej KANY Mariusz Kilian.

Nie należy jednak popadać w nadmierny pesymizm, wszak już za tydzień szansa na rewanż, podczas turnieju „O Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta gminy Skrzyszów”.

Komentarze...