Najszybsza Babcia Świata startuje w Maratonie w Tokio
access_time 2016-02-24 12:59:00
Barbara Prymakowska – tarnowianka, nazywana Najszybszą Babcią Świata, będzie reprezentować Tarnów i Polskę podczas prestiżowego Maratonu w Tokio. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę. Ulicami stolicy Japonii pobiegnie ok. 40 tysięcy osób z całego świata. - To będzie już mój 46. maraton, ale tokijski start jest spełnieniem moich marzeń - podkreśla.

Przygotowania do Tokio trwały od kilku miesięcy. Barbara Prymakowska ma 73 lata, zaczęła biegać maratony dopiero 15 lat temu. W tym roku planuje też start w Maratonie w Bostonie – wówczas zdobędzie Koronę Maratonów Świata – czyli 6 największych maratonów. Od lat Barbara Prymakowska zachęca seniorów do aktywnego stylu życia, jest zapraszana na spotkania, prezentuje zestawy ćwiczeń.

Jej najnowszym pomysłem są udostępnione w Internecie video porady "Najszybsza babcia świata". W krótkich filmach pokazuje osobom starszym jak prosto mogą zadbać o zdrowie.

Na zdjęciu: Barbara Prymakowska jeszcze w Tarnowie  z potwierdzeniem przyznania jej numeru startowego w maratonie w Tokio: G85615

 

Komentarze...