Pamięci Żołnierzy Wyklętych - koncert Andrzeja Kołakowskiego w Wierzchosławicach
access_time 2016-03-01 08:54:00
Już dziś (godz. 18) w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego – działacza opozycyjnego, barda i poety. Artysta zaprezentuje pieśni patriotyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych oraz poruszające kwestie patriotyzmu, honoru i wierności Ojczyźnie.

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstęp wolny. Zapisy i szczegóły w recepcji Centrum Kultury w Wierzchosławicach oraz pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność odbioru bezpłatnych wejściówek.

Andrzej Kołakowski za działalność opozycyjną w latach ’80 odznaczony został w roku 2008 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Przez wiele lat koncertował wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Pierwszy sukces to II nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Hybrydach (1984), ostatnia ocenzurowana piosenka “Tryptyk rewolucyjny”.

Inspiracją dla twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość. Wszystkie one znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.

Do udziału w uroczystościach i wydarzeniach zapraszają: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg, Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach oraz Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach.

Komentarze...