Policjanci zabezpieczyli 2 tony nielegalnego tytoniu
access_time 2016-03-08 08:00:00
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie udaremnili wprowadzenie na rynek ponad 2 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego to kwota ponad 1.5 miliona złotych

2 marca na stacji paliw w Lisiej Górze spotkały się trzy osoby, które przepakowywały z pojazdów worki wraz z suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy. Przybyli na miejsce policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie zatrzymali 62-latka mieszkańca województwa pomorskiego oraz 34-latka mieszkańca Tarnowa i 24-latkę mieszkankę powiatu brzeskiego. W samochodach tych osób zabezpieczono ponad 2 tony suszu tytoniowego. Z chwilą wprowadzenia takiej ilości tytoniu na rynek polski straty Skarbu Państwa sięgnęłyby kwoty ponad 1,5 miliona złotych.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Śledztwo prowadzi Wydział PG KMP w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie w kierunku naruszenia artykułu 65 kodeksu karnego skarbowego za które to grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

FOT. Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Komentarze...