15 tys. grzywny za młyn Szancera, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-03-11 08:50:00
Na torowisku ludzie igrają ze śmiercią. Afrykańska misja strażaków z Jurkowa. Fotoradaru nie będzie pod szkołą w Tarnowcu, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Na torowisku ludzie igrają ze śmiercią

Józef R. to już piąta ofiara kolejowego wypadku przy ul. Głębokiej w Tarnowie. Choć maszynista pociągu relacji Tarnów-Rzeszów robił wszystko, by wyhamować gdy tylko zauważył człowieka na torach, tragedii nie dało się uniknąć. 60-letni tarnowianin zginął w niedzielę na miejscu. Okoliczności kolejowego wypadku bada policja i prokuratura. Mieszkańcy w pobliżu traktują tę śmierć jako nowy dowód na fatum wiszące na tym miejscem. Przed Józefem R. pociągu zabiły w rejonie ul. Głębokiej jeszcze cztery inne osoby. Bo to ulubione miejsce dla skracających sobie drogę przez kolejową linie do centrum miasta.

  • Afrykańska misja strażaków z Jurkowa

Druhowie OSP Jan Kantek oraz Antoni i Piotr Musiałowe dwa miesiące spędzili w Kamerunie. Na Czarny Ląd pojechali pomagać w budowie szkoły prowadzonej przez tarnowską misjonarkę. Na każdy sygnał syreny alarmowej gotowi są pędzić do remizy, a potem bojowym wozem ruszyć na ratunek ludziom w potrzebie. Podobnie zareagowali na doniesienia, że pomocy potrzebuje szkoła dla dzieci głuchoniemych leżąca ponad 8 tysięcy kilometrów od ich rodzinnego Jurkowa.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • 15 tys. grzywny za młyn Szancera

XIX-wieczny zniszczony i opustoszały od lat budynek został podpalony z nocy z 4 na 5 kwietnia 2015. Według biegłych ogień został podłożony co najmniej w pięciu miejscach jednocześnie. Nie udało się ustalić sprawców podpalenia i niedawno postępowanie zostało umorzone. Tarnowski przedsiębiorca Piotr Kudelski nie wykonał zaleceń pokontrolnych inspektora nadzoru budowlanego wydanych po pożarze w poranek wielkanocny zeszłego roku. Miał na to czas do grudnia. W związku z tym nadzór szykuje się do nałożenia kary finansowej na właściciela opustoszałego i niszczejącego się zabytkowego budynku. Maksymalnie może to być 15 tysięcy złotych.

  • Fotoradaru nie będzie pod szkołą w Tarnowcu

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że nie ma w planach przejęcia od gminy fotoradaru i ponownego jego uruchomienia. Urządzenie zostało zdementowane na początku roku, bo straże miejskie i gminne od początku roku nie mogą już używać fotoradarów. Ta nowelizacja ustawy miała spowodować zaprzestanie łupienia kierowców przez straż gminną i miejską, które były właścicielami ogromnej liczby fotoradarów w Polsce.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...