5 tys. zł nagrody za... wiedzę o mieście
access_time 2016-04-07 12:00:00
Pięć tysięcy złotych nagrody otrzyma zwycięzca zaplanowanego pod koniec kwietnia konkursu „Znam Tarnów - Wielki test wiedzy o naszym mieście”. Łączna pula nagród to 12 tys. zł! Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy należy przesyłać do 8 kwietnia na adres konkurs@umt.tarnow.pl lub złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji Społecznej (Rynek 7, pok. 11 w godz. 8.00 – 15.00). Finał 26 kwietnia.

Główną ideą rywalizacji jest popularyzacja wiedzy o Tarnowie. - Jako mieszkańcy powinniśmy ją zgłębiać, bo to część naszej tożsamości – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Szersza znajomość bogatej historii miasta pozwala na nie spojrzeć z innej perspektywy i odkryć liczne uroki miasta. – Poznając miasto dogłębnie będziemy mieli okazję przekonać się, że mamy wiele powodów do dumy – dodaje prezydent.

Przygotowania warto rozpocząć już teraz. Uczestnicy konkursu odpowiadać będą na pytania przygotowane przez jury konkursu, w składzie którego znalazły się następujące osoby: Janusz Kozioł (historyk, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie), Krzysztof Moskal (publicysta historyczny, przewodnik turystyczny, autor wydawnictw o Tarnowie), Marek Trusz (konserwator zabytków, znawca historii architektury i urbanistyki, autor wydawnictw o Tarnowie), Piotr Filip (historyk, dziennikarz,  autor wydawnictw o najnowszej historii Tarnowa), Barbara Sawczyk (kierownik Działu Starodruków - Miejska Biblioteka  Publiczna im. J. Słowackiego).

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców i sympatyków Tarnowa, a do rywalizacji zaproszeni zostaną także przedstawiciele urzędów i instytucji publicznych oraz postaci w Tarnowie znane szerszej publiczności. Zaproszenia otrzymają m.in. artyści, dziennikarze, sportowcy, pedagodzy, lekarze i przedstawiciele innych zawodów.

Więcej szczegółów na ten temat konkursu znajduje się w regulaminie, który w raz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest na stronie głównej www.tarnow.pl (baner główny i jeden z kafelków po prawej stronie). W tym samym miejscu znajduje się także wykaz wybranej literatury o Tarnowie.

Komentarze...