Józef Rojek w zarządzie Grupy Azoty
access_time 2016-03-16 08:00:00
Były poseł Prawa i Sprawiedliwości, a potem Solidarnej Polski dołączył do zarządu Grupy Azoty. To kolejna zmiana we władzach chemicznego giganta. "Karuzela" stanowisk ruszyła po zwycięskich dla PiS-u wyborach.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu prezesem firmy został Mariusz Bober. Dobra informacja dla Tarnowa jest taka, że fotele "obronili" członkowie zarządu związani z miastem.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Grupy Azoty, Rada Nadzorcza Spółki na posiedzeniu w dniu 19 lutego 2016 roku dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze składu Zarządu Spółki został odwołany Prezes Zarządu, Pan Paweł Jarczewski oraz Wiceprezesi Zarządu, Panowie: Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha, Marian Rybak.

Uchwałą Rady Nadzorczej funkcję Prezesa Zarządu obejmie Pan Mariusz Bober.

Dobra informacja dla Tarnowa jest taka, że stanowiska utrzymali tarnowianie: wiceprezesi: Witold Szczypiński i Andrzej Skolmowski oraz członek Zarządu z ramienia załogi Artur Kopeć.

Z zarządu odwołano natomiast jego członków związanych z zakładami w Puławach. Poza Pawłem Jarczewskim chodzi też o: Krzysztofa Jałosińskiego, Marka Kapłuchę oraz Mariana Rybaka. Nie jest wykluczone, że to nie koniec zmian we władzach Grupy.

Józef Rojek jest związany z Azotami od wielu lat - z przerwą na pełnienie funkcji prezydenta Tarnowa oraz posła na Sejm RP. Po przegranych wyborach w 2015 r. Rojek wrócił do Azotów, teraz został członkiem zarządu.

Komentarze...