Zdrowsi na jesieni życia – ruszają bezpłatne badania
access_time 2016-03-18 08:00:00
Osoby w wieku powyżej 50 lat, mogą wziąć udział w projekcie „Zdrowsi na jesieni życia” i skorzystać z bezpłatnych badań. Z darmo będą wykonywane badania płuc – spirometria, badania słuchu – audiometrem, badania poziomu cukru, ciśnienia i BMI. Na miejscu wyniki oceni lekarz. Nie są potrzebne skierowania czy wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Pierwsze badania odbędą się w najbliższą sobotę 19 marca:

- w Tarnowie w MCAS Klubie Seniora Złoty Wiek przy ul. Pułaskiego 92 w godzinach od 9:00 do 12:00.

- w Zgłobicach w budynku CenterMed od 14:00 do 17:00.

W sobotę 2 kwietnia bezpłatne badania będą wykonywane w Brzesku (9:00-13:00, CenterMed, ul. Browarna 5c) i Bochni (14:30-18:00, CenterMed, ul. Kazimierza Wielkiego 13) .

W kolejnych tygodniach odbędą się także spotkania prozdrowotne, na których będzie można m.in. dowiedzieć się jak właściwie się odżywiać w dojrzałym wieku. Ważnym elementem będzie zachęcanie mieszkańców regionu do aktywności fizycznej. Dlatego Ambasadorem projektu została Najszybsza Babcia Świata Barbara Prymakowska, która zaczęła biegać maratony po pięćdziesiątce.

Projekt „Zdrowsi na jesieni życia” finansowany jest ze środków funduszów norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Organizatorem projekt jest tarnowskie Stowarzyszenie Medycyna Polska.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A