Młodzicy Unii Tarnów wicemistrzami Małopolski
access_time 2016-03-29 08:42:00
Po tytuł wicemistrza Małopolski w kategorii młodzików sięgnęli koszykarze MUKS 1811 Unia. W decydującym starcie tarnowianie przegrali z zespołem z Wieliczki 53:80.

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 16-15. Decydująca dla losów spotkania okazała się druga kwarta, w której słaba postawa zawodników MUKSu w ataku, przy skutecznej grze Regisu, spowodowała, że rywale odskoczyli tarnowianom aż o 20 punktów. Po przerwie zawodnicy Unii podjęli walkę i całą trzecią kwartę grali kosz za kosz. W ostatniej odsłonie meczu, dobra gra gospodarzy pozwoliła im utrzymać znaczącą przewagę i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Z kolei przed szansą na awans do II ligi znaleźli się seniorzy Unii. Ostatni mecz sezonu zakończył się zwycięstwem tarnowskich zawodników nad koszykarzami AZS PK Korona Kraków 95:80. Pierwsza kwarta po niepotrzebnym przewinieniu technicznym w 9. minucie meczu przez  jednego z zawodników MUKSu zakończyła się niewielkim prowadzeniem dla Korony. W kolejnych dwóch kwartach spotkania tarnowianie stanęli na wysokości zadania i całkowicie rozbili obronę przeciwnika, co pozwoliło im na wypracowanie sporej przewagi oraz rozpoczęcie czwartej kwarty z ponad 20-punktowym prowadzeniem. Krakowianie pomimo dobrze zagranej ostatniej kwarty meczu, w której dzięki dużej skuteczności w ataku zaczęli odrabiać straty, ostatecznie nie sprostali świetnie grającym tarnowianom. Dzięki wygranej seniorzy umacniają swoją pozycję na czwartym miejscu w tabeli, które obecnie otwiera im drogę do walki w turnieju o awans do II ligi.

Statystyki:

MUKS 1811 UNIA Tarnów – AZS PK KORONA Kraków – 95:80 – (25:27; 25:14; 23:9; 22:30)

MUKS: Ślaski 2, Kozdroń 0, Jewuła 4, Niemczura 16, Piska 12, Król 2, Sulowski 11, Uriasz 10, Szewczyk 18, Stawarski 20.

UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów 80 : 53 (16:15,24:5,18:19,22:14)

MUKS: Kras 11, Nowak 5, Tyrka 0, Lech 0, Pochroń 0, Majchrzak 0, Tryba 11, Kloch 4, Schabowski 0, Moskal  11, Banak 11