Porażka Termaliki Bruk- Bet Nieciecza w ważnym meczu
access_time 2016-04-03 12:47:00
W meczu 29. kolejki ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała na swoim stadionie z Koroną Kielce 0:1. Była to bardzo ważna potyczka dla gospodarzy, musieli wygrać, by mieć jeszcze szansę na kwalifikację do grupy mistrzowskiej. Teraz po porażce jest to praktycznie niemożliwe.

Spotkanie rozegrane w sobotę 2 kwietnia obejrzał ponownie komplet widzów, którzy mocno zawiódł się poziomem rywalizacji. Mecz był szarpany, rwany, mnóstwo było przerw w grze. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.  Jedyną bramkę zdobył w 73. minucie kapitan Korony Kamil Sylwestrzak. Setny mecz w ekstraklasie rozegrał napastnik Słoników Wojciech Kędziora. Spotkanie obejrzał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Mecz poprzedziła minuta ciszy, podczas której uczczono pamięć pięciu młodych piłkarzy klubu Wólczanka Wólka Pełkińska, którzy zginęli tydzień temu w wypadku samochodowym na Podkarpaciu.

Drużyna Termaliki rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej w sobotę 9 kwietnia na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Tekst i foto: Wojciech Biedroń​​​​​​​​​​​​​​​​​​