Grzegorz Basta wicemistrzem Polski
access_time 2016-04-05 07:57:00
Grzegorz Basta, reprezentant Tigera Tarnów, zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów w boksie. Tarnowskiego pięściarza uznano także najlepszym zawodnikiem okręgu małopolskiego.

Zawody rozegrano w miniony weekend w Krakowie. W narożniku swojemu podopiecznemu sekundowali trenerzy: Sebastian Piątkiewicz i Józef Sadko. Mistrzem Polski w kategorii +91 kg został Radosław Kawczak (KSW Tygrys Elbląg).

Kadra Tigera Tarnów w składzie: Maciej Kiwior 56 kg, Maciej Szegda 56 kg, Michał Bardo 60 kg, Oskar Półkoszek 64 kg, Artur Górski 91 kg i Grzegorz Basta +91 kg zdobyła łącznie 28 punktów. Dzięki temu tarnowianie w klasyfikacji drużynowej wywalczyli miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju. Klub Tigera Tarnów był współorganizatorem XXIII mistrzostw Polski.