Bezpłatne warsztaty dla cukrzyków
access_time 2016-04-06 11:00:00
"Wszędzie gdzie idę to biegnę" - taki tytuł mają darmowe warsztaty edukacyjne, które organizuje Tarnowskie Koło Diabetyków „Słodki Punkt”. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jaki sport jest najlepszy dla diabetyków i na co powinni uważać uprawiając poszczególne dyscypliny. Na pytania będzie odpowiadać lekarz diabetolog Renata Burnagiel z CenterMed.

Tarnowskie Koło Diabetyków Słodki Punkt należy do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W jej prowadzeniu pomagają Stowarzyszenie Medycyna Polska oraz CenterMed. Cały czas prowadzone są zapisy do koła, szczegóły można znaleźć na www.slodkipunkt.pl

Cukrzyca to przewlekła choroba, często ujawnia się po kilku latach. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie. Powikłania wynikające z cukrzycy to m.in. zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, ślepota i owrzodzenia prowadzące do amputacji stopy. Co osiem sekund na świecie na cukrzycę umiera jedna osoba. W Polsce jest już ok. 2,5 miliona cukrzyków, liczba chorych rośnie z roku na rok.

Komentarze...