Strażacy uratowali psa z płonącego budynku
access_time 2016-04-07 08:00:00
Jechali nieść pomoc pogorzelcom, a uratowali... czworonoga. Okazało się bowiem, że ludzie zdołali uciec z płonącego budynku, ale wewnątrz został pies. Strażacy zdołali go uratować.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie przyjął zgłoszenie że w Zakliczynie ul. Jana III Sobieskiego pali się piwnica budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy OSP KSRG Zakliczyn, jeden zastęp OSP Stróże oraz oraz jeden zastęp JRG Nr 2 Posterunek Czasowy Siedliska.

Na miejscu zdarzenia dowódca ustalił, że w wyniku pozostawienia grzałki elektrycznej włączonej do sieci zapaliły się gazety i kartony składowane w piwnicy budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej – nikt nie doznał obrażeń.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki OSP Zakliczyn, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru oraz powzięli informacje, którą przekazał im właściciel budynku, że na piętrze pozostał pies. Strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne weszli do budynku, odnaleźli i ewakuowali psa.

Po wyniesieniu z budynku pies został przekazany właścicielowi. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały cztery zastępy łącznie 20 strażaków.

Komentarze...