Bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Zdrowia
access_time 2016-04-07 08:00:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie aktywnie przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który przypada właśnie dziś. Tego dnia każdy zainteresowany może bezpłatnie zbadać poziom cukru i zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Badania będą wykonywane w gabinecie zabiegowym (I piętro, gabinet 104) w budynku ZPS przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Tarnowie w godz. 7-19.

Profilaktyka jest związana z hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, które brzmi – „Pokonaj cukrzycę!”. Według statystyk WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), ok. 350 mln osób na całym świecie cierpi na cukrzycę. Prognozy mówią, że wspomniana choroba do 2030 r. stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów.

Rozróżniane są dwa główne typy choroby. W pierwszym przypadku, chorzy zazwyczaj w ogóle nie wytwarzają własnej insuliny. Zdecydowaną większość, bo 90 procent zachorowań stanowi cukrzyca typu 2 – chorzy najczęściej wytwarzają własną insulinę, ale w niewystarczającej ilości lub ich organizm nie jest w stanie jej właściwie wykorzystywać. Osoby cierpiące na cukrzycę 2 typu na ogół mają nadwagę i prowadzą siedzący tryb życia.

Specjaliści podkreślają, że przy zastosowaniu właściwego leczenia wpływ cukrzycy na życie chorego można zminimalizować.

Komentarze...