Tarnów biorą we władanie budowlańcy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-04-08 09:04:00
Piotr W. to zabójca z Chicago?​ Nowe miejsca pracy przy Kochanowskiego, ale czy będą chętni? Prawnik za darmo dla wszystkich, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów biorą we władanie budowlańcy

Rozbudowa Zespołu Przychodni Specjalistycznych, remonty ulic: Krakowskiej, Bandrowskiego i Goldhammera, wreszcie budowa nowych obiektów sportowych – przy ul. Wojska Polskiego, Gimnazjum nr 4 i na stadionie Błękitnych. To najważniejsze tarnowskie zamierzenia inwestycyjne na ten rok. Niektóre z prac – jak w ZPS, czy w parku Piaskówka, już trwają. W innych przypadkach trwają właśnie przetargi i kreślone są kosztorysy. Lista miejsc i obiektów, które mają szansę w najbliższym czasie zmienić się nie do poznania, mogłaby być jeszcze dłuższa, gdyby przyjęte zostały już wytyczne dotyczące zasad przydzielania unijnych pieniędzy w ramach tzw. programu rewitalizacji. Miasto zamierza przy ich udziale wyremontować m.in. płytę Rynku, wyburzyć kamienicę przy ul. Wałowej, która zasłania XVI wieczną basteję oraz przywrócić blask amfiteatrowi letniemu na ul. Kopernika.

  • Piotr W. to zabójca z Chicago?​

Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał postanowienie umożliwiające przekazanie Amerykanom 30-letniego Piotra W. Zdaniem tamtejszych śledczych, mężczyzna pochodzący z Brzeska brał w 2010 r. udział w napadzie rabunkowym w Chicago. Zatrzymanego przez polską policję zamierzają oskarżyć o zabójstwo pierwszego stopnia. Amerykanie, opierając się na zeznaniach syna ofiary, uważają iż Piotr W. jest winny śmierci jubilera Shai Millera. Do zbrodni doszło w dzielnicy Sauganash Park w Chicago. Piotr W., razem ze swoim kompanem Leszkiem P., mieli wieczorem wtargnąć do domu Millerów. Jubiler i jego nastoletni syn zostali pobici. Z relacji chłopaka wynika, że gdy jego poturbowany ojciec zaczął jęczeć, Piotr W. „uciszył go” kilkoma kopniakami w głowę. Rabusie uciekli zabierając kosztowności oraz pieniądze. Shai Miller zmarł w wyniku obrażeń głowy.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Nowe miejsca pracy przy Kochanowskiego, ale czy będą chętni?

Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. podpisał umowę z CCIG, firmą z branży call center, która wynajęła powierzchnie na piętrze budynku dawnej szkoły przy ul. Kochanowskiego 32. Prezes CCIG Marcin Kapralski chce ruszyć z pierwszymi projektami w Tarnowie (a tym samym dać pracę pierwszym chętnym tarnowianom) w najbliższe wakacje. - Wszystko będzie zależało od zleceń, które pozyskamy oraz od samych tarnowian, czy będą chcieli u nas podjąć pracę - twierdzi Kapralski. Kapralski liczy też, że skompletuje tu zespół przede wszystkim młodych ludzi (studentów), którzy będą chcieli pracować w większości na umowy zlecenia. Twierdzi, że będzie można tu zarobić od półtora do 4,5 tysiąca zł.

  • Prawnik za darmo dla wszystkich

Od 1 kwietnia mieszkańcy Tarnowa mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy fundowanej przez tarnowski magistrat. - Pomoc świadczona jest bez żadnych dodatkowych warunków, może skorzystać z niej każdy mieszkaniec miasta - mówi Robert Rogala, dyrektor wydziału spraw obywatelskich w tarnowskim magistracie. W mieście od 1 kwietnia utworzono dodatkowo dwa punkty pomocy prawej Jeden mieści się w centrum miasta przy ul. Wałowej (róg Legionów) w tzw. DESK-u, drugi w szkole na Osiedlu Legionów (tu gdzie jest siedziba rady osiedlowej). W obu tych punktach tarnowianie spragnieni porady prawnej przyjmowani są popołudniami. 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...