Kacper Szczurek walczy na torach we Włoszech
access_time 2016-04-12 08:00:00
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w ostatnich seriach zawodów na torach we Włoszech młody zawodnik kartingowy klubu TTSK K-TEAM Tarnów Kacper Szczurek. Po czasie wytężonych treningów, testów i mocno przepracowanego okresu przygotowawczego do startów na dobre już ruszył sezon kartingowy za granicą.
I runda 27. edycji Trofeo Di Primavera we włoskim Lonato obfitowała w wielkie emocje. Na zawodach wśród prawie 300 zawodników tradycyjnie nie zabrakło polskich kierowców kartingowych, a wśród nich również reprezentanta naszego kraju Kacpra, gdzie walczył wśród juniorów.

W kategorii Junior tarnowianin Kacper Szczurek po ładnej walce zajął wysoką 4 pozycję. Dobre tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w decydującym wyścigu wyprzedzić 9 rywali. Do podium zabrakło nie wiele, zaledwie jedna setna sekundy. Ostatecznie całe zawody ukończył na 4 miejscu.

Kolejny weekend wyścigowy to zawody na torze Siedmiu Jezior w Castelletto di Branduzzo, gdzie Kacper ponownie zaliczał się do ścisłej czołówki kategorii juniorskiej. Uzyskał 9 czas w kwalifikacjach wśród 40 zawodników swojej kategorii, a w prefinale przyjechał na metę tuż za liderem, na drugiej pozycji. W wyścigu finałowym jadąc na trzeciej pozycji zaryzykował walkę o pozycję wicelidera.

Niestety incydent wyścigowy pogrzebał jego szanse na bardzo dobry wynik. Ale waleczny tarnowianin udowodnił, że nie podaje się i walczy do samego końca oraz że potrafi szybko jechać. Po wizycie poza torem i rozpoczęciu walki z końca stawki w finale, zdołał przebić się ostatecznie na siódmą pozycję.

Ekipa Tarnowianina miała bardzo dobre tempo by walczyć nawet o zwycięstwo, jednak do szczęścia zabrakło kilku drobnych elementów układanki i jeszcze ten incydent wyścigowy. 

W klasyfikacji generalnej sezonu 2016, po dwóch rundach Kacper plasuje się na 4 miejscu w grupie 50 zawodników kategorii Junior. Kolejne zawody z udziałem Kacpra za dwa tygodnie na torze w Adrii. Kibicujemy naszemu reprezentantowi oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

Komentarze...