Muzyczna odsłona Tarnowskiej Nagrody Filmowej
access_time 2016-04-12 08:00:00
Jubileuszową 30. Tarnowską Nagrodę Filmową Tarnowskie Centrum Kultury, organizator imprezy, postanowiło uczcić niezwykłymi koncertami. Zagrają i zaśpiewają artyści światowego formatu, a także młode, arcyciekawe polskie zespoły.

Podczas "Wieczoru Tarnowskiego" (23 kwietnia, g. 19:00 w Marzeniu) artystyczną atrakcją wieczoru będzie męska grupa wokalna Monk, która od kilku lat podbija lokalny i zagraniczny (USA) rynek. Ich pojawienie się na 12 edycji TNF w 1998 r. z zestawem piosenek z polskich filmów fabularnych przyniosło niespodziewany efekt… Rok temu zaśpiewali Danucie Szaflarskiej „Amado Mio” – jedną z ulubionych piosenek artystki, i to w setną rocznicę jej urodzin, które hucznie obchodziła w Tarnowie.
Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie kina Marzenie (Staszica 4) i on-line www.tck.pl od 18 kwietnia od godz. 14:00.

24 kwietnia, g. 19:00 - na scenie Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wieczór z muzyką filmową Włodka Pawlika. Laureat nagrody „Grammy” wystąpi u nas w specjalnym projekcie Włodek Pawlik Trio Plus…  z udziałem Ewy Bem, Piotra Machalicy i Piotra Zioły. Przypomną publiczności kilka evergreenów  z polskich filmów i seriali autorstwa takich autorów jak Henryk Wars, Władysław Szpilman, Krzysztof Komeda, czy Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. No i oczywiście Włodek Pawlik z cudowną muzyką do filmów: „Rewers”, „Pora umierać”, „Wrony”, czy ostatnio  „Kantor”.
Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie Centrum Sztuki Mościce (Traugutta 1) oraz on-line: www.mck.tarnow.pl, www.tck.pl, www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

Od 25 do 29 kwietnia o g. 19:00 na tarnowskim Rynku, w namiocie festiwalowym  ruszy cena klubowa złożona z artystów młodego pokolenia, którzy gdyby nie Mikromusic mogliby zostać ogłoszeni potencjalnymi autorami ścieżek do filmów jeszcze nienakręconych…  
To będzie pięć dni koncertowych z udziałem artystów takich jak: (25.04.) Piotr Zioła, (26.04.) Mikromusic i Skubas, (27.04.) Sayes, The Cuts, (28.04.) Coals, (29.04.) The Dumplings.  
Bilety w cenie 1 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5) od 10:00 do 18:00 oraz w namiocie festiwalowym od 18:00 w dniu danego koncertu.

29 kwietnia, g. 19:00 warto wybrać się do Lusławic. Tam, w  Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego  odbędzie się koncert znakomitego Motion Trio z muzyką filmową m.in. Krzysztofa Komedy,  fragmentem z Krzysztofa Pendereckiego i własnymi kompozycjami uwiecznionymi w filmach. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz video z motywami malarstwa krakowskiego artysty Jacka Sroki. W ten oto sposób magiczny świat akordeonów splecie się  po raz kolejny z ekranem filmowym.
Bezpłatne wejściówki będzie można rezerwować na stronie internetowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego od 20 kwietnia.

A na koniec - 30 kwietnia -  duża scena na Rynku i Koncert Galowy, który poprzedzi wręczenie nagród laureatom 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Muzycznie Galę uświetni orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z koncertem zatytułowanym „Kazanecki”. Oprócz największych przebojów muzyki filmowej tego świetnego kompozytora takich jak tematy z filmów „Dom”, „Noce i Dnie”, „Czarne chmury” usłyszymy także kilka znakomitych bonusów autorstwa Komedy, Dębskiego i Kilara. Galę poprowadzi Marzena Rogalska, a  koncert Paweł Sztompke. Głównym partnerem Gali jest Grupa Azoty.
Wstęp wolny.

Komentarze...