Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas znów w Tarnowie
access_time 2016-04-13 08:00:00
MKS Tarnovia oraz PWSZ w Tarnowie zapraszają na zawody Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Puchar odbędzie się w sobotę 16 kwietnia na ściance wspinaczkowej w hali sportowej PWSZ w Tarnowie. Początek zmagań o godzinie 12, wstęp bezpłatny!

Zawody w Tarnowie rozpoczynają cykl Pucharu Europy Juniorów 2016, w konkurencji na czas, zawodnicy ścigać się będą na 15-metrowej ścianie służącej do bicia rekordu świata. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

Swój udział w imprezie potwierdzili zawodnicy reprezentacji: Włoch, Ukrainy, Austrii, nie zabraknie również licznej reprezentacji Polski, na czele z aktualną Mistrzynią Świata i Europy, zdobywczynią Pucharu Europy Juniorów 2015 Patrycją Chudziak (Pol-Inowex Skarpa-Lublin). W zawodach wystartuje również spora grupa zawodników MKS Tarnovia.

Sportowe zmagania rozpocznie oficjalny trening na ściance zaplanowany na godzinę 12:00, tuż po nim odbędzie się runda eliminacyjna. Na godzinę 16:30 zaplanowane są zmagania finałowe. Wszystkich kibiców wspinaczki zapraszamy na to wydarzenie, wstęp bezpłatny. Dla najmłodszych kibiców organizator przygotował niespodziankę, tuż po ceremonii dekoracji Pucharu Europy odbędą się zawody dla dzieci w wieku do 13 lat "Tarnów Speed Cup 2016". Informacje i zapisy na stronie www.laroca.pl

Organizatorami zawodów są MKS Tarnovia, PWSZ Tarnów, ścianka wspinaczkowa La Roca, Polski Związek Alpinizmu.

Patronat medialny www.imav.tv – planowany jest streaming video z zawodów, link do relacji udostępniony zostanie w dniu zawodów na profilu FB wydarzenia.

Harmonogram:

Sobota, 16 kwietnia 2016

Ścianka wspinaczkowa PWSZ Tarnów, ul. Mickiewicza 8

12:00 – oficjalny trening i eliminacje Pucharu Europy,
16:30 – runda finałowa Pucharu Europy,
18:00 – ceremonia dekoracji Pucharu Europy,
18:15 – rozpoczęcie zawodów dla dzieci,
20:20 – ceremonia dekoracji Tarnów Speed Cup 2016.

Fot. Arkadiusz Kamiński

Komentarze...