Kolejny sukces utalentowanej szachistki
access_time 2016-05-05 08:00:00
Gabrysia Łabędź zajęła IV miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w szachach choć jest uczennicą dopiero trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Łękawicy! To najlepszy wynik w regionie tarnowskim w historii tych rozgrywek w grupie dziewcząt.

Został uzyskany przysłowiowym „rzutem na taśmę”, bo zwycięstwem w ostatnich sekundach ostatniej partii z ubiegłoroczną mistrzynią Pucharu Polski Barbarą Kowalczyk z Krakowa.

Gabrysia reprezentuje w rozgrywkach ligowych „Międzyszkolny Szachowy Klub Sportowy GAMBIT” z siedzibą w Tarnowcu, który we współpracy z wójtem Marcinem Kiwiorem realizuje swoje cele statutowe, czyli naukę gry w szachy, również na terenie Gminy Skrzyszów.

Warto dodać, że Dawid Łabędź - starszy brat Gabrysi - jest Mistrzem Powiatu Tarnowskiego, Urszula Urbaś z Pogórskiej Woli weźmie udział w Mistrzostwach Polski do 8 lat w Poroninie, a do startów przygotowuje się dwójka uzdolnionych dzieci, rocznik (uwaga!) 2010: Natalia Nalepka z Szynwałdu i Mikołaj Czarnik ze Skrzyszowa. Życzymy powodzenia!
 

Komentarze...