Boxing Night Tarnów – ceremonia ważenia przed galą bokserską w Tarnowie
access_time 2016-05-05 08:54:00
W piątek 6 maja w Centrum Handlowym Gemini Park Tarnów, odbędzie się oficjalne ważenie przed Polsat Boxing Night Tarnów. Obecni będą wszyscy bohaterowie gali, która już dzień później, w sobotę – 7 maja – odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej "Jaskółka". Początek piątkowego ważenia zaplanowany jest na godz. 17:00.

Piątkowe wydarzenie w strefie restauracyjnej Gemini Park, podczas którego będzie można zobaczyć prezentację 14 zawodników, jest otwarte dla wszystkich kibiców oraz mediów. Następnego dnia, w trakcie gali Polsat Boxing Night, widzowie obejrzą siedem pojedynków, w tym walkę wieczoru w kategorii półciężkiej tarnowianina Dariusza Sęka z Ukraińcem Yevgenim Makhteienko.

29-letni tarnowianin w ubiegłym roku zdobył regionalny pas mistrzowski prestiżowej federacji WBC, a niedawno uzyskał status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Unii Europejskiej. Zanim Dariusz Sęk ruszy na podbój europejskich ringów, musi wygrać w Tarnowie.

- To dla mnie wyjątkowy występ, mieszkałem w Tarnowie przez 25 lat mojego życia. Jako nastolatek mocno byłem zżyty ze środowiskiem kibicowskim i liczę na to, że dopingu na trybunach podczas tej gali nie zabraknie - zapowiada podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka.

W Tarnowie pierwszy tegoroczny występ zaliczy również mistrzyni Europy wagi półśredniej Ewa Piątkowska. 31-letnia "Tygrysica" po ubiegłorocznych sukcesach, w najbliższych miesiącach chce sięgnąć po mistrzostwo świata. Zwycięstwo w Tarnowie przybliży ją do tego celu.

Widzom zaprezentuje się również m.in. najwyżej notowany w światowych rankingach pięściarz wagi super średniej Przemysław Opalach oraz nadzieja polskiej wagi półciężkiej Paweł Stępień.

W sprzedaży jest jeszcze ostatnia pula biletów na galę Polsat Boxing Night Tarnów, które można nabyć za pośrednictwem platformy ebilet.pl oraz w salonie Empik w Gemini Park Tarnów. Organizatorami imprezy są grupy bokserskie AG Promotion oraz Sferis KnockOut Promotions.

ZESTAWIENIE WALK:

  • Walka Wieczoru – kategoria półciężka:

Dariusz Sęk – Yevgeni Makhteienko (Ukraina)

  • Walka w kategorii – super lekka

Michał Syrowatka – Andrei Staliarchuk

  • Walka w kategorii – super lekka

Ewa Piątkowska – Karina Kopińska

  • Walka w kategorii – super średnia

Przemysław Opalach – Selamani Saidi

  • Walka w kategorii – półciężka

Paweł Stępień – Dariusz Grajdek

  • Walka w kategorii – super średnia

Robert Świerzbiński – Jlia Kharlamau

  • Rezerwa – kategoria średnia

Piotr Biś – Marcin Piejek

Komentarze...