Zdjęcia Artura Gawle w TCK
access_time 2016-05-10 08:00:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotografii Artura Gawle, która powstała wraz ze spektaklem Teatru Tuptusie „Raz, dwa, trzy… Szukam!”. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 maja o godzinie 18.

W Galerii TCK prezentowanych będzie kilkadziesiąt fotografii, które są obrazem prac nad przygotowaniami do przedstawienia i sesją fotograficzną. Część z nich wykonana jest w czerni i bieli, i autor za ich pośrednictwem próbuje nas przenieść w czasie, do Tarnowa z lat czterdziestych ubiegłego wieku.  

Raz, dwa, trzy...Szukam!" to spektakl inspirowany autentycznymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej, które miały miejsce w Tarnowie. Historie, które posłużyły do zbudowania scenariusza zostały opowiedziane przez świadków bądź znalezione w książkach Marka Tomaszewskiego.

Brutalna rzeczywistość w przedstawieniuteatralnym została ukazana z perspektywy młodych ludzi. Teatr Tuptusie istnieje już 24 lata. Obecnie działa w 5 grupach wiekowych. Tworzone, najczęściej autorskie, przedstawienia to spektakle żywoplanowe, lalkowe (w tym luminescencyjne), pantomimiczne, musicale, kabarety, monodramy.
 
Wystawa jest wydarzeniem wpisanym w Krakow Photo Fringe. Krakow Photo Fringe 2016 jest organizowany przez Fundację Lablab i Fundację Sztuk Wizualnych.  Wystawa czynna do 12 maja do 4 czerwca 2016 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00, w soboty w godzinach 10.00 – 17.00. Bilety w cenie 2 zł i 1 zł (ulgowy).

Komentarze...