Sprawca rozboju zatrzymany
access_time 2016-05-11 14:13:00
Wielokrotnie notowany recydywista, został zatrzymany przez tarnowskich „kryminalnych” dwa dni po dokonaniu kolejnego przestępstwa.

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w dniu 3 maja 2016 roku. W godzinach popołudniowych, do jednego ze sklepów nieopodal centrum miasta, wszedł ubrany w kominiarkę mężczyzna. Po chwili przy pomocy przedmiotu przypominającego broń, doprowadził ekspedientkę do staniu bezbronności a następnie odpychając ją na regał, zabrał z kasetki pieniądze w kwocie 476,17 zł. Jak się później okazało, mężczyzna ten również zamaskowany, z przedmiotem przypominającym broń, wszedł wcześniej do innego sklepu. Z uwagi na dużą ilość przebywających osób, przestępstwa nie dokonał.

Po otrzymaniu zgłoszeń, natychmiast do pracy ruszyli tarnowscy policjanci. Intensywna praca „kryminalnych” z Komisariatu Tarnów-Centrum, doprowadziła do identyfikacji sprawcy jeszcze tego samego dnia. Policjanci przystąpili do poszukiwań mężczyzny i po dwóch dniach, zatrzymali go w jednym z mieszkań w Tarnowie, gdzie się ukrywał.

W dniu 6 maja 2016 roku, sprawca został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Tarnowie, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za popełniony w warunkach recydywy czyn, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...