Remis Termaliki na koniec sezonu, Górnik Zabrze spada z Ekstraklasy
access_time 2016-05-15 09:51:00
W ostatniej kolejce sezonu 2015/16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała na swoim boisku z Górnikiem Zabrze 1:1. Dla gości piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył w 23. minucie Rafał Kurzawa. W 53. minucie po rzucie rożnym gola dla Termaliki strzelił Wojciech Kędziora.
Górnik walczył do końca o dobry wynik, lecz Termalica miała również swoje szanse na zdobycie bramki.  Wynik się jednak nie zmienił, Termalica kończy sezon na 13.miejscu, natomiast Górnik Zabrze znalazł się na piętnastej lokacie, co oznacza, że spada z Ekstraklasy do 1. ligi. Kibice gości po zakończeniu spotkania wyrywali krzesełka i rzucali nimi na murawę.  Obrzucali także obelgami i wyzwiskami piłkarzy swojej drużyny i domagali się, by ściągnęli koszulki.