Ruszają nowe warsztaty z Fundacją I Kropka
access_time 2016-05-19 08:00:00
Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka w najbliższą niedzielę – 22 maja rozpoczyna trzecią edycję Cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży pn. „Co ty sobie wyobrażasz? vol.3 Sztuka w podróży”. Projekt jest kontynuacją realizowanych w Tarnowie, latach 2014 i 2015, programów edukacyjnych Fundacji i Kropka z różnorodnych dziedzin sztuki.

Warsztaty mają charakter edukacyjno-animacyjny, wykorzystujący różne formy ekspresji, rozwijający kreatywność i umiejętności twórcze uczestników. Na program projektu edukacyjnego składa się cykl 11–tu warsztatów do udziału w którym zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7 – 18 lat oraz rodziców z najmłodszymi dziećmi.

- Wiodącym tematem tegorocznej edycji projektu pn. „Co ty sobie wyobrażasz? vol.3 Sztuka w podróży” Cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży - jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co jest sztuką, a co już nie? Gdzie zaczyna się sztuka wysoka, a gdzie użytkowa. Gdzie wysoka, gdzie niska. Granice się zacierają. A macki sztuki i twórczych działań sięgają coraz dalej. Wszystko może być byle jakie i wtórne albo piękne i oryginalne. Ba, nasze życie może być dziełem sztuki! Ale nie bądźmy zbyt górnolotni. Niezwykły może być warkocz na naszych włosach, stół, bukiet, tort czekoladowy albo sposób w jaki o sobie opowiadamy. Tym razem Fundacja i Kropka chce zabrać dzieci i młodzież w podróż na obrzeża sztuki. Chcemy pokazać, że każdy może być twórczy, nie tylko Artysta. Każdy z nas. W każdej dziedzinie. I tym zajmiemy się podczas trzeciej edycji cyklu warsztatów „Co ty sobie wyobrażasz?” - mówi szefowa Fundacji, Grażyna Nowak.

Projekt realizowany jest wg autorskiego programu i scenariusza Patrycji Nowak , która zaprosiła do współpracy artystów, autorów i sprawuje opiekę artystyczną nad realizacją programu. Warsztaty poprowadzą między innymi: Katarzyna Filipowicz, Katarzyna Rogowska: architektki krajobrazu, Przemysław Sroka: artysta plastyk i fotograf, Rafał Samborski: scenarzysta, reżyser, montażysta,  Anna Woltarth: psycholog, konsultant zarządzania, coach, twórca kosmetyków z naturalnych produktów, Igor Banaszewski: artysta plastyk, projektant grafiki wydawniczej, identyfikacji wizualnej i opakowań. Aleksandra Więcka: dziennikarka, dramatopisarka i scenarzystka.

W programie:

maj

Projekt: bukiet + warsztaty fotografii / 1 edycja

Projekt: wianuszek + warsztaty fotografii / 1 edycja

czerwiec

Komiks na żywo w teatrze. Warsztaty plastyki, animacji i teatru /2 edycje

Alchemia zapachów – warsztaty robienia kosmetyków naturalnych wraz z warsztatami robienia etykietek na te kosmetyki / 2 edycje

wrzesień

Storytelling, czyli to jak o sobie mówisz, jest ważne. Stwórz swoją pozytywną historię / 2 edycje

październik

Warsztaty z synestezji dla rodziców z małymi dziećmi / 2 edycje

Warsztaty didżejskie/ 1 edycja

Zakończenie Projektu.

SZCZEGÓŁY

WARSZTATY - PROJEKT: BUKIET + WARSZTATY FOTOGRAFII (22 maja)

WARSZTATY - PROJEKT: WIANUSZEK + WARSZTATY FOTOGRAFII (22 maja)

Prowadzenie: Katarzyna Filipowicz, Katarzyna Rogowska, Przemysław Sroka.

Miejsce: Wystawa Kolekcji MFMSZW - Dworzec PKP

Program dla dwóch grup wiekowych:

I GRUPA

Projekt: bukiet + warsztaty fotografii

uczestnicy: 7 - 9/10 lat

czas zajęć: 1 h 30 min; godz.10:00 – 11:30

II GRUPA

Projekt: wianuszek + warsztaty fotografii

Uczestnicy : 10 - 15 lat

czas zajęć: 1 h 30 min; godz.12:00 – 13:30

Podczas warsztatów dzieci i młodzież będą komponowały bukiety i wianuszki z wiosennych roślin i kwiatów, aranżowały ich ekspozycje, które będą fotografowane. W ten sposób nabędą umiejętności twórczych z pogranicza nowoczesnego wzornictwa i krajobrazu powiązane z architekturą, ekologią i modelingiem. Uczestnicy warsztatów odbędą również warsztaty i praktyczne ćwiczenia z fotografii artystycznej. W efekcie warsztatów powstaną bukiety, wianuszki i fotografie.

Skomponowane podczas warsztatów bukiety i wianuszki uczestnicy warsztatów zabiorą z sobą do domu.

Zapewniamy różne akcesoria i kwiaty, ale zachęcamy wszystkich uczestników do przyniesienia również własnego pęczka kwitnących roślin majowych np. pędy krzewów, kwiaty łąkowe, bzy, i takie, które lubicie i gdzieś przy drodze spotykacie tylko wiosną.

Jeżeli możecie , to proszę przynieście sprzęt którym będziecie robić zdjęcia , to mogą być telefony, aparaty fotograficzne, smartfony , co kto ma. A jeżeli nie macie sprzętu, to nie szkodzi – nasz mistrz fotografii i tak podzieli się z wami swoja wiedzą i umiejętnościami.

Katarzyna Filipowicz i Katarzyna Rogowska, prowadzą warsztaty pt. Projekt: bukiet. Projekt: wianuszek, z wykształcenia architektki krajobrazu zafascynowane nowoczesnym wzornictwem, architekturą, z powołania pasjonatki natury i ekologii. Na co dzień zajmują się projektowaniem i pielęgnacją zieleni we wnętrzach i  na zewnątrz oraz tworzeniem bukietów i dekoracji ślubnych w pracowni Bukietlove.

Przemysław Sroka, prowadzi warsztaty fotografii prowadzi: absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskim mediami oraz instytucjami kultury (BWA Tarnów, Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce). Autor zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych, fotoreportaży. Fotografia jest jego pasją a ulubionym tematem prac są architektura oraz wydarzenia muzyczne i kulturalne.

KOMIKS NA ŻYWO - WARSZTATY PLASTYKI, ANIMACJI I TEATRU (niedziela, 5 czerwca 2016)

Prowadzenie: Rafał Samborski

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, Ul. Słowackiego 1

Warsztaty dla dwóch grup wiekowych:

I GRUPA

uczestnicy: 7 - 10 lat

czas zajęć: 1 h 30 min. godz.10:00 – 11:30

II GRUPA

Uczestnicy : 11 - 15 lat

czas zajęć: 1 h 30 min. godz.12:00 – 13:30

Podczas warsztatów uczestnicy będą barć udział w scenach teatralnych wykorzystując i włączając do ich tworzenia nowoczesną sztukę, jaką jest komiks. W efekcie zajęć powstaną sceny teatralne w żywym planie połączone z animowanymi rysunkami.

Materiały i pomoce dydaktyczne zapewnia organizator.

Rafał Samborski: scenarzysta, reżyser, montażysta  prawie 30 filmów, jeden z nich (film dok. „Joanna”) nominowany do Oscara. Wyreżyserował w warszawskim teatrze Studio spektakl „Łauma. Bajka zbyt straszna dla dorosłych” na podstawie komiksu, co jest w tej formie (komiks na żywo) ewenementem na skalę światową.

Projekt pn. „Co ty sobie wyobrażasz? vol.3 Sztuka w podróży” to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży realizowany jest już tradycyjnie we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Warsztaty odbywać się będą w salach Biura Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1 i Wystawy Kolekcji MFMSZW, Dworzec PKP, Plac Dworcowy 1.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc przyjmowane są w Biurze Wystaw Artystycznych, tel. +48 606146520, adres mailowy: kubisztal@bwa.tarnow.pl.

  • Projekt i organizacja: FUNDACJA Kultury i Sztuki – „i Kropka”
  • Partnerzy: Biuro Wstaw Artystycznych w Tarnowie oraz Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej
  • Główny Partner: Grupa Azoty S.A.
  • Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Komentarze...