Fotograficzna uczta już w ten weekend
access_time 2016-05-20 08:00:00
Aż trzy wystawy fotograficzne organizowane przez BWA będzie można obejrzeć w ten weekend w Tarnowie. A to nie koniec, bo okazji do podziwiania zdjęć w ramach Kraków Photo Fringe 2016.

Wojciech Wilczyk „Święta Wojna”

Artysta sfotografował kilkaset graffiti wykonanych przez kibiców piłki nożnej. „Święta Wojna” to projekt niezwykle poważny, wytrącający nas z rutyny gapienia się, zmuszający do patrzenia i pomagający widzieć więcej. Wystawie towarzyszy publikacja, która obok tekstów zawiera przygotowany przez artystę słownik haseł, symboli, terminów i akronimów pojawiających się na fotografiach. Album został nagrodzony tytułem „Photo Book of the Year 2014” w konkursie Grand Press Photo 2015.

BWA / Pałacyk Strzelecki / ul. Słowackiego 1, otwarcie w piątek 20.05, g. 17

„Dom” / „Legendnik” - Joanna Bąk / Joanna Bąk i Tomek Sikora oraz uczestnicy warsztatów „Legendnik”

Cykl „Dom” Joanny Bąk to opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca i próbie powrotu do korzeni. Fotografie są odpowiedzią na poszukiwanie domu podejmowane przez młodych ludzi zagubionych we współczesnej rzeczywistości - znacznie większej niż kiedyś, obcej i nieoswajalnej.

„Legendnik” został stworzony przez młodzież z Jodłówki Tuchowskiej, Tuchowa, Olszyn, Tarnowa i z Domu Dziecka „Promyk” w Rzuchowej, pod okiem Tomka Sikory i Joanny Bąk. Zdjęcia pełne barwnych scen, leżących na pograniczu fantazji i absurdu wykreowały niepowtarzalny klimat cyklu układający się w narracyjną opowieść.

Wystawy powstały w ramach nagrody „Ars Quaerendi” przyznanej Joannie Bąk i jej mistrzowi - Tomkowi Sikorze za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury.

Oprowadzanie po wystawie i spotkanie z artystą – prowadzenie Karol Hordziej - w niedzielę 22.05, g. 15.

„Autofokus” - Jadwiga Sawicka, Krzysztof Pisarek, Bartosz Fic i studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wystawa fotografii i wideo studentów Wydziału Sztuki UR, prowadzona przez Krzysztofa Pisarka oraz Jadwigę Sawicką, jest efektem zmagania się kilku roczników studentów z tematem autoportretu. Podczas wernisażu odbędzie się eksperymentalny koncert AUDIOPORTRET. Będzie można także skorzystać z jedynej w swoim rodzaju okazji stania się częścią wystawy.

Aranżacja architektoniczna: Lila Kalinowska. Wystawy czynne do 5.06.2016, zainaugurowane w czasie Tarnowskiego Weekendu Fotografii są częścią Kraków Photo Fringe.

Dworzec PKP / Pl. Dworcowy 4, otwarcie w piątek 20.05, g. 18:30.

Więcej o innych wystawach TUTAJ.

Komentarze...