Zespół Rajdowy TINT po rajdzie w Austrii
access_time 2016-05-20 11:55:00
Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker - pilot rajdowy wygrali klasę 4. w drugiej eliminacji Niederosterreich Rally Trophy - rajdzie 2. Int Braustadt-Burg Rallye Zwettl.

W sobotni poranek, na starcie w Zwettl wystartowały 52 załogi, z których do mety dotarło jedynie 38. Jedyna polska załoga - Zespół Rajdowy Tint został sklasyfikowany na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej i 1. w klasie czwartej, po pasjonującym pojedynku z austriacką załogą Alois Winklehner z pilotką Bianca Marina Stampfl w Peugeocie 206 RC. 
Oto co mieli do powiedzenia po rajdzie: 

- Przed rajdem spędziliśmy sporo czasu na treningach i wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani i możemy walczyć o zwycięstwo. Pierwszy, bardzo zdradliwy odcinek, pojechaliśmy zachowawczo i straciliśmy do naszych konkurentów kilkanaście sekund. Potem warunki się nieco poprawiły i mocno przyspieszyliśmy wygrywając kolejne oesy. Na ostatniej strefie serwisowej zaczęło lać i wszyscy rzucili się do zmiany opon. My jednak przeanalizowaliśmy na zimno sytuację pogodową i bazując na naszym doświadczeniu zdecydowaliśmy się zostać na slickach. Już kilka kilometrów za strefą serwisową było sucho, co potwierdziło słuszność naszej decyzji. Ostatecznie rajd wygraliśmy z przewagą 23,5 sekund

Komentarze...