Wicepremier Gowin otworzył nowe obiekty sportowe Siemachy
access_time 2016-05-27 08:00:00
Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz nowoczesna kryta ujeżdżalnia konna z trybunami i oświetleniem to obok pływalni i siłowni, kolejne obiekty sportowe, które powstały w ośrodku przy ulicy Lipowej w Odporyszowie dzięki inicjatywie Stowarzyszenia SIEMACHA i hojności sponsorów.

SIEMACHA od lat prowadzi działalność wychowawczą poprzez sport i aktywność fizyczną, rozumiejąc jej istotne znaczenie w procesie rozwoju młodego człowieka. W Odporyszowie ponad 150 dzieci regularnie korzysta z obiektów sportowych rozwijając umiejętności pracy zespołowej, ćwicząc systematyczność i szacunek do reguł. Poprzez współzawodnictwo dzieci uczą się także oswajać porażki i budować motywację do dalszej gry.

Dzięki determinacji Stowarzyszenia, od lat prowadzącego Centra Rozwoju Com-Com Zone i Akademię Sportu Progres, powstało Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie, w którym pod okiem profesjonalnych trenerów z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury będą mogli skorzystać z zajęć jazdy konnej wychowankowie, lokalna społeczność i mieszkańcy województwa. Centrum prowadzić będzie także szkolenia o tematyce hipicznej i hipoterapię.

Ks. Andrzej Augustyński Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, podkreślał: “Wychowanie przez sport oraz codzienny kontakt z przyrodą i zwierzętami, czyni to miejsce wyjątkowym. Powoduje zaangażowanie naszych wychowanków budując jednocześnie poczucie odpowiedzialności od najmłodszych lat. Jestem głęboko przekonany, że takie nastawienie pozwoli im w przyszłości szczęśliwie funkcjonować zarówno w rodzinie jak i życiu zawodowym”.

Głos zabrał także Wicepremier Jarosław Gowin - gość specjalny wydarzenia: “Takich miejsc jak to nie ma jeszcze w Polsce, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest ich niewiele w całej Europie. Takie boisko to spełnienie chłopięcych marzeń, jestem szczególnie dumny, że mój celny rzut karny zainaugurował funkcjonowanie tego obiektu.”

Zwieńczeniem uroczystości był występ Anny Marii Jopek, która zaśpiewała swoje utwory wraz z wychowankami SIEMACHY oraz Turniej Piłkarski i Festiwal Kreatywności zorganizowany przez wychowanków i partnerów Stowarzyszenia SIEMACHA w którym uczestniczyło ponad 500 osób.

Wydarzeniu towarzyszyły także obchody 150-lecia pierwszego lotu Jana Wnęka, lokalnego rzeźbiarza i konstruktora, który dzięki własnoręcznie skonstruowanym skrzydłom odbywał podniebne loty z wieży odporyszowskiego kościoła. Specjalnie na tę okazję lokalny twórca, Janusz Tarchała zaprezentował wykonaną przez siebie replikę skrzydeł Jana Wnęka o rozpiętości ponad 5,5 m.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński oraz Minister Sportu i Turystyk, Witold Bańka.

Mecenasem wydarzenia jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Partnerem główny wydarzenia było Województwo Małopolskie. Partnerami wydarzenia były Gmina Żabno, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Konspol, Krakowski Park Technologiczny, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Małopolski Instytut Kultury, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Hotel Rubinstein, Łysoń, Fundacja Demos.

Partnerami nowych inwestycji są Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Grupa Inter-Bud, Agencja Projektowa A4 - Beata Smaga, Konsalnet , Proxima Service, Oknoplast, Grupa Nowy Styl, Xplan, Tank-Pol, Wiśniowski, Philips, PRESS-GLASS, Skalski, Astaldi, Województwo Małopolskie, Pfizer, Rovese, Barlinek, Cersanit, REN-BET/KROE, Łysoń, Konspol, SAO Investments, TAURON Sportowy Partner SIEMACHY, Maciej Zientara, Kazimierz Pazgan, Maciej Sikorski, Fundacja Demos.

Komentarze...