Nowe obiekty w Parku Sanguszków
access_time 2016-05-24 11:19:00
W Parku Sanguszków powstanie boisko sportowe wielofunkcyjne oraz siłownia plenerowa. To pomysł mieszkańców, którzy zgłosili zadanie w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Zanim jednak ruszą prace budowlane, konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowej.

Przetarg w tej sprawie został już ogłoszony. W najbliższym czasie magistrat wyłoni projektanta, który od momentu podpisania umowy będzie miał 45 dni na opracowanie projektu.

Dokumentacja uwzględniać ma wymianę istniejącej nawierzchni asfaltowej boiska na sztuczną nawierzchnię poliuretanową przystosowaną do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Nową nawierzchnię zyska także boisko do piłki nożnej. Tam wymienione zostaną także bramki. Dodatkowo w Parku Sanguszków powstanie siłownia plenerowa, która będzie się mieścić pomiędzy boiskami. Obiekt na osiem stanowisk wyposażony zostanie w sprzęt dostosowany także dla seniorów. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej w sierpniu. Ich koszt będzie znany po wyłonieniu w odrębnym przetargu wykonawcy robót.

Przypomnijmy, że pomysł powstania boiska wielofunkcyjnego i siłowni na wolnym powietrzu w Parku Sanguszków cieszył się największym zainteresowaniem mieszkańców ze wszystkich projektów osiedlowych zgłoszonych w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Na ten projekt zagłosowało niemal tysiąc tarnowian.

Komentarze...