Zamknięcie przejazdu w Woli Rzędzińskiej
access_time 2016-05-30 13:39:00
Trwa kolejna odsłona trzeciego etapu modernizacji linii kolejowej E30 Kraków-Rzeszów. W związku z tym mieszkańców Woli Rzędzińskiej w najbliższych dniach czekają utrudnienia – już 1 czerwca zostanie zamknięty przejazd kolejowy na drodze powiatowej DP 1376K łączącym Wolę Rzędzińską z Ładną.

To oznacza, że od 2 czerwca do Woli Rzędzińskiej nie będzie można dotrzeć bezpośrednio z DK 94 i trzeba będzie jechać przez Tarnów. Oznacza to również zwiększony ruch – szczególnie ciężarówek – na drodze powiatowej DP 1371K łączącej Wolę Rzędzińską z Tarnowem. Ale jest też dobra wiadomość. Po licznych interwencjach przedstawicieli gminnego samorządu u wykonawcy, udało się wynegocjować deklarację utrzymania ograniczonej przejezdności, wyłącznie dla mieszkańców poruszających się samochodami osobowymi, dla służb ratowniczych oraz dla ruchu pieszego. Mimo trwających prac utrzymana jest również przejezdność DP 1378K w Jodłówce-Wałkach. Ruch wprawdzie odbywa się wahadłowo, a jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, to jednak funkcjonuje połączenie z DK 94, gdyż droga z Jodłówki-Wałek łączy się z tą drogą krajową w Pogórskiej Woli.

Zamknięcie przejazdu związane jest z budową w tym miejscu wiaduktu oraz dróg dojazdowych. Kiedy wiadukt powstanie, samochody nie będą już przejeżdżać przez tory, ale poruszać się będą wiaduktem ponad linią kolejową. Oznacza to nie tylko usprawnienie ruchu, bo nie trzeba już będzie oczekiwać przez zamkniętą rogatką na przejazd pociągu, ale także znaczący wzrost bezpieczeństwa. Zanim to jednak nastąpi, przez najbliższe kilka miesięcy wzajemna komunikacja części Woli Rzędzińskiej położonych po obydwu stronach trakcji będzie poważnie utrudniona.

Według informacji podanej przez wykonawcę utrudnienia związane z zamknięciem przejazdu potrwają do końca roku.

Komentarze...