UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu w Mościcach w trakcie pogrzebu Krystiana Rempały
access_time 2016-06-02 21:32:00
W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Krystiana Rempały w piątek, 3 czerwca, obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacji ruchu obejmująca kilka ulic w Mościcach. Zmiany dotyczą dróg prowadzących do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz drogi prowadzącej do Cmentarza Komunalnego w Tarnowie – Mościcach. Dodatkowo wystąpią zmiany w obsłudze kilku linii komunikacji miejskiej - informuje magistrat.

Zmiany polegają na wprowadzeniu od godziny 12.00 do zakończenia mszy pogrzebowej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która rozpocznie się o g. 13.00, jednego kierunku ruchu na ul. Chemicznej, od ronda przy ul. Kwiatkowskiego do zjazdu na Stadion Miejski żużlowo – piłkarski.

Jeden kierunek ruchu obowiązywał będzie również na ul. Topolowej – od godziny 10.30 do 14.30. Odcinek ul. Zbylitowskiej, pomiędzy ul. Topolową i ul. Czerwonych Klonów, będzie czasowo zamknięty dla ruchu od godziny 10.30 do godz. 14.30. Nastąpi również czasowe zamknięcie ruchu na ul. Czarna Droga w rejonie Cmentarza Komunalnego w czasie trwania uroczystości pogrzebowej od godz. 14.30 do czasu zakończenia uroczystości pogrzebowej na cmentarzu.

W rejonie będą pracowały odpowiednie służby, zobowiązane do reagowania na zmieniającą się sytuację na drogach.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że ograniczenia zostaną niezwłocznie usunięte po ustaniu przyczyn ich ustanowienia.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Dodatkowo wystąpią utrudnienia w obsłudze linii komunikacji miejskiej nr 9, 12, 14 i 224 kursujących ulicami: Czerwonych Klonów, Chemiczną, Sienkiewicza, Zaciszną i Czarna Droga. Utrudnienia oraz objazdy na tych trasach wystąpią w związku z uroczystością pogrzebową w kościele w Mościcach oraz późniejszym przemarszem i ceremonią pogrzebową na cmentarzu w Mościcach.

Przewidywane są następujące zmiany w obsłudze linii nr 9, 12, 14 i 224:

linia 9: nie jest przewidziana zmiana trasy linii, na czas zamknięcia ulic kierowcy autobusów będą stosować się do poleceń wydawanych przez służby zabezpieczające ruch

linia 12:

Kurs o godz. 12:15 z Ablewicza do Mościc będzie być wykonany od przystanku początkowego do ulicy Sienkiewicza normalną trasą, następnie Czerwoną i Czerwonych Klonów do Mościc. Pomijany przejazd ulicami Chemiczną i Kwiatkowskiego. Powrót z Mościc o godz. 13:26 normalną trasą,

Kurs o godz. 14:15 z Ablewicza do Mościc ma będzie wykonany od przystanku początkowego do ulicy Czarna Droga normalną trasą, następnie Brzozową, Czerwoną i Czerwonych Klonów do Mościc. Pomijany przejazd ulicami Czarna Droga, Zaciszna, Sienkiewicza oraz Chemiczną i Kwiatkowskiego.

Kurs z Mościc o godz. 15:16 będzie wykonany przez Kwiatkowskiego, Chemiczną, Czerwoną do Krakowskiej i dalej normalną trasą. Pominięty zostanie przejazd ulicami Sienkiewicza, Zaciszna i Czarna Droga.

linia 14:

Od godz. 11:00 do około godz. 14:20 kursy z Os. Zbylitowska Góra do ulicy Czerwonej będą wykonywane normalną trasą a następnie Czerwoną i Czerwonych Klonów do Mościc. Pomijany będzie przejazd ulicami Chemiczną i Kwiatkowskiego.

Od około godz. 14:20 do około godz. 16:00, w związku z przewidywanym zamknięciem ulicy Czarna Droga, kursy z Os. Zbylitowska Góra do ulicy Pasterskiej będą być wykonywane normalną trasą a następnie Czarną Drogą w kierunku Brzozowej, Brzozową, Czerwoną i Czerwonych Klonów do Mościc i dalej normalną trasą.  Uwaga, w przypadku gdy będzie możliwy wjazd z Pasterskiej w Czarną Drogę w kierunku cmentarza, kurs zostaną wykonane od ulicy CZarna Droga do ulicy Czerwonej normalną trasą.

W kierunku od Os. Jasna II na Os. Zbylitowska Góra w kursach wykonywanych o godz. 14:13 i 14:38 z Os.Jasna II, trasa od Mościc będzie przebiegać ulicami Kwiatkowskiego, Chemiczną, Czerwoną, Krakowską, Czarna Droga, Pasterska, Mokra, Vetulani i Godowskiego. W kursach tych pomijany będzie przejazd ulicami Sienkiewicza, Zbylitowską i Czarna Droga na odcinku od Zbylitowskiej do Pasterskiej.

linia 224:

W przedziale czasowym od godz. 14:20 do godz. 16:00 wszystkie kursy linii 224 (do Mościc i z Mościc) będą wykonywane ulicami Zbylitowską i Sienkiewicza z pominięciem przejazdu ulicą Zaciszną oraz ulicą Czarna Droga na odcinku od Zacisznej do Zbylitowskiej.

W związku z przewidywanymi utrudnieniami, czasowym wstrzymaniem ruchu oraz objazdami, na trasach linii 9, 12, 14 i 224 mogą wystąpić opóźnienia w planowanej realizacji rozkładów jazdy tych linii.

Komentarze...