Praktyczne profile kształcenia na PWSZ
access_time 2016-06-20 08:00:00
Duża ilość zajęć praktycznych i laboratoryjnych, dodatkowe ćwiczenia, udział w projektach badawczych, a w konsekwencji lepsze przygotowanie absolwentów do szybkiego wejścia na rynek pracy. Na kierunku Inżynieria Materiałowa w PWSZ w Tarnowie już od października ruszą studia według tzw. praktycznego profilu kształcenia i zmodyfikowanego programu.

Dzięki temu, młodzi ludzie zyskają wiedzę i umiejętności szczególnie często poszukiwane przez pracodawców. - Studenci kierunku Inżynieria Materiałowa będą kształcić się na specjalności Technologie Materiałów, obejmującej materiały metaliczne, materiały ceramiczne, materiały polimerowe i kompozytowe, mając do wyboru dwa moduły przedmiotowe – użytkowe materiały tradycyjne oraz materiały zaawansowane - mówi prof. dr hab. inż. Maria Borczuch-Łączka, Kierownik Zakładu Technologii Materiałów PWSZ w Tarnowie.

Ponadto w programie studiów znajduje się oferta przedmiotów do wyboru, z których student może wybierać trzy przedmioty w toku studiów. - Zapewnia to większą elastyczność studiowania, wychodzącą naprzeciw indywidualnym zainteresowaniom studenta – dodaje prof. Borczuch-Łączka.

Program profilu praktycznego przewiduje ponadto większą ilość zajęć praktycznych (laboratoria, projekty, seminaria), wyjazdy technologiczne studentów do wiodących w regionie zakładów przemysłowych i wydłużone do trzech miesięcy praktyki zawodowe.

Pierwsza tura tegorocznego naboru na studia w PWSZ w Tarnowie potrwa w tym roku do 22 lipca. Druga (w zależności od liczby miejsc) rozpocznie się 1 września i potrwa do 17 września. Szczegóły znaleźć można na stronie pwsztar.edu.pl.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A