Weekend w mieście
access_time 2016-06-17 15:00:00
Sprawdź, jak zapowiada się nadchodzący weekend w Tarnowie.

Piątek

Jeszcze dziś w Zespole Szkół Plastycznych odbędzie się na wernisaż wystawy poplenerowej XXIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2016. Od godziny 17:15 prezentowane będą najciekawsze prace uczniów liceum plastycznego.

O 18.00 na scenie Centrum Sztuki Mościce wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Wydarzenie zakończy 53. sezon artystyczny zespołu.

Sobota

18 czerwca w Tarnowie rusza ogólnomiejska akcja darmowego znakowania rowerów. Akcja rozpocznie się na osiedlu Westerplatte o godzinie 12.00 na boiskach przy Osiedlowym Domu Kultury (Westerplatte 8a). Czytaj więcej.

Historia Tarnowa pokazana przez pryzmat…ubrań to propozycja tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych. Wernisaż wystawy „Wykrój. Miasto.Tarnów.” rozpocznie się o godz. 18 w Tarnowskim Centrum Kultury, kontynuacja o godz. 19: 30 w BWA.  Ekspozycje będzie można oglądać w sumie w trzech przestrzeniach miejskich. Poza wspomnianymi wcześniej, prace będą dostępne także w galerii na Dworcu PKP. Szczegóły tutaj.

Niedziela

Wszyscy pasjonaci azjatyckich sztuk walki będą mogli wziąć udział w II Małopolskim Turnieju Okinawa Shorin – Ryu Karate. Impreza sportowa rozpocznie się o godz. 10.00 w Miejskim Domu Sportu w Mościcach.

Etiudy baletowe, wariacje klasyczne, żarty taneczne do muzyki klasycznej oraz do muzyki z baletów będzie można obejrzeć w Centrum Sztuki Mościce. W koncercie baletowym wezmą udział uczennice Ogniska Baletowego z Tarnowa, Brzeska, Bochni oraz najmłodsze baletnice z przedszkola nr 32 z Tarnowa. Początek o godz. 10.00 i 12.15.

Znany już wszystkim spektakl Hanocha Levina „Jakobi i Leidental” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej tym razem w wyjątkowych okolicznościach. W ramach „Galicjaner Sztetl” Dni Pamięci Żydów Galicyjskich spektakl będzie można oglądać pod Bimą. Początek o godz. 20:30.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A