Mini arsenał znaleziony w Śmignie
access_time 2016-06-20 12:58:00
Pod koniec tygodnia tarnowscy policjanci ustalili, że w Śmignie wyrabiana jest broń i amunicja bez wymaganych zezwoleń. Gdy przyjechali na miejsce okazało się, że czterdziestolatek posiada na terenie swojej posesji znaczne ilości broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych.

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie skierowano na miejsce psa przewodnika przygotowanego do wykrywania materiałów wybuchowych. Wskazał on wszystkie miejsca przechowywania materiałów niebezpiecznych. Ponieważ istniało realne zagrożenie niebezpieczeństwa wybuchu wysłano również wyspecjalizowany patrol SPAP (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) KWP w Krakowie. Policjanci SPAP-u zabezpieczyli materiały wybuchowe i dokonali ich neutralizacji w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Broń oraz amunicję zabezpieczono do prowadzonego postępowania.

Za wytwarzanie broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych domorosły piroman odpowie teraz przed tarnowskim sądem za naruszenie artykułów 163 kk, oraz 171 kk. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

fot. www.tarnow.policja.gov.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A