Marcel Kuc zwycięża, a Piotr Dembiński na podium serii Rok Cup Poland
access_time 2016-06-23 08:00:00
Podczas ostatnich wyścigów Marcel Kuc dwukrotnie zameldował się na pudle i zmniejszył stratę do lidera klasyfikacji generalnej. Piotr Dembiński zaliczył natomiast kolejne podium w tym sezonie.

Na torze w Poznaniu ponownie zobaczyliśmy czołówkę zawodników tej serii, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2016. W zawodach tradycyjnie nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

W IX i X rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 2 i 1 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 16 i 19 miejsce, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 i 10 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 2 miejsce. Natomiast w kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje dwukrotnie 6 miejsce, Szymon Marut zajmuje 4 i 17 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują 2 i 3 miejsce. Z kolei w kategorii Rok GP 15 Piotr Dembiński zajmuje 3 i 6 miejsce.

Natomiast najmłodszy Franek Liszka w kategorii Baby Rok Pokazy ponownie radził sobie rewelacyjnie, jeździł bardzo dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Z kolei w klasyfikacji generalnej po dziesięciu rundach kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 2 miejsce z 587 punktami, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 10 miejsce z 196 punktami, a Krzysztof Gardziel zajmuje 17 pozycję z 116 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 2 miejsce z 899 punktami.

Natomiast w klasyfikacji generalnej kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 5 miejsce z 354 punktami, a Szymon Marut zajmuje 10 miejsce z 229 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce z 583 punktami.

Z kolei w klasyfikacji generalnej kategorii Rok GP 15 Piotr Dembiński zajmuje 5 miejsce.

Przed naszymi zawodnikami kolejne rundy serii Rok Cup Poland, które zaplanowano na 9-10 lipca 2016 roku w Toruniu.

- Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce - mówi Rafał Kiwior z Toru Speed Race.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A